316844929
Bugün, 28 Mayıs 2022 Cumartesi

Balıkesir´de 3. sınıf öğrencileri yetenek taramasından geçirilecek

Türkiye´nin tüm okullarına ilkokul 3. sınıftaki tüm öğrencileri kapsayan proje ile çocukların sportif yetenek ve potansiyelleri keşfedilecek.

Türkiye´nin tüm okullarına ilkokul 3. sınıftaki tüm öğrencileri kapsayan proje ile çocukların sportif yetenek ve potansiyelleri keşfedilecek.
Türk spor tarihinin en büyük altyapı projesi olarak değerlendirilen proje ile yılsonuna kadar ilimiz genelinde 13 bin 351 çocuğun tamamı yetenek taramasından geçirilecek.
Genç sporcuların kol boyu, kulaç boyu, bacak uzunluğu, adım genişliği gibi fiziksel özellikleri belirlenerek çok geniş bir envanter, Türk sporunun hizmetine sunulmuş ve böylece ülkemizin spor altyapı haritası bilimsel veriler ışığında ortaya çıkarılmış olacak.
Sportif yetenek taraması ve spora yönlendirme projesi kapsamında il genelinde çalışmaların sürdüğünü belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme projesi ile ilçe spor salonlarında başlatılan tarama faaliyetlerinde Merkez Altıeylül ve Karesi ilçelerimiz başta olmak üzere Körfez Bölgesi Ayvalık, Gömeç, Burhaniye ve Edremit ilçelerimizdeki ilkokul 3. sınıf öğrencilerinden 5 bin 814 öğrencinin taramadan geçtiğini söyledi.
Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi, Havran ilçesi ile devam ederken, hafta içi Kepsut, Bandırma ilçeleri ile sürecek. İlçe planlama takvimine göre yılsonuna kadar toplamda 13.351 öğrencinin sportif yetenek taraması tamamlanmış olacak.
Haber Merkezi
  • Cumartesi 29 ° / 15.7 ° Bulutlar
  • Pazar 28.9 ° / 17.2 ° Dağınık bulutlar
  • Pazartesi 29.8 ° / 15.3 ° Bulutlar