Ayvalık Eğitime Destek Derneği kongreye gitti

Ayvalıklı dar gelirli ailelerin kent dışında eğitim gören çocuklarına destek olmak amacıyla kuruluşu gerçekleştirilen Ayvalık Eğitime Destek Derneği´nin 2. genel kurul toplantısı, dernek üyelerinin geniş katılımıyla Ayvalık Belediyesi İsmet İnönü Kültür M

Ayvalıklı dar gelirli ailelerin kent dışında eğitim gören çocuklarına destek olmak amacıyla kuruluşu gerçekleştirilen Ayvalık Eğitime Destek Derneği´nin 2. genel kurul toplantısı, dernek üyelerinin geniş katılımıyla Ayvalık Belediyesi İsmet İnönü Kültür Merkezi´nde yapıldı.
Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin genel kurulda yaptığı konuşmada, kent dışında eğitim gören daha çok gence destek olmayı hedeflediklerini belirtti.
Geçen eğitim döneminde 37´i erkek, 45´si kız olmak üzere 82 öğrenciye düzenli olarak burs vermeye devam edildiğini hatırlatan Başkan Ergin, Geçtiğimiz yılın Kasım ayından başlayarak 400´er lira olan burs bedellerinin öğrencilerin hesaplarına düzenli olarak yatırıldığını söyledi.
Başkan Ergin, burs hakkı elde eden öğrencilerin; Tıp, Havacılık, Arkeoloji, Fen-Edebiyat, Sağlık Bilimleri, Mühendislik, Mimarlık, Eğitim ve İktisadi İdari Bilimler fakülteleriyle, Diş Hekimliği ve iki yıllık eğitim veren teknik okullarda eğitim gördüğünü vurgulayarak bu başarılı tabloyla dernek yönetimi olarak haklı bir gurur yaşadıklarını ifade etti.
Kuruluşunu gerçekleştirdikleri dernek aracılığıyla; Adana´dan Çanakkale´ye, Bursa´dan, İzmir´e kadar kent dışında eğitim gören öğrencilere bir nebze olsun destek sağlamanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Ergin, ?Ayvalık halkı olarak bir güç birliği ve enerji yakaladık, sonuç olarak öğrencilerimizin bütçeleri rahatladı. Hayırseverler bağış yarışına katıldı. Birden fazla öğrenciye burs veren hemşerimiz var. Ayrıca burs verilecek öğrenci sayımız önümüzdeki süreçte daha da artacak. Hedefimiz tüm ihtiyaç sahibi çocuklara ulaşmak.? dedi.
Haber Merkezi
  • Salı 15.8 ° / 7.5 ° Hafif yağmur
  • Çarşamba 11.2 ° / 4.7 ° bulutlu bulutlar
  • Perşembe 14.2 ° / 4.6 ° Dağınık bulutlar