Ayvalık Belediyesi işçileri sözleşmeden mutlu

Ayvalık Belediyesi ile TÜRKİŞ’e bağlı Balıkesir Belediye-İş sendikası arasında 134 kadrolu işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Ayvalık Belediyesi ile TÜRKİŞ’e bağlı Balıkesir Belediye-İş sendikası arasında 134 kadrolu işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı. 
Toplu sözleşmeye göre işçilerin maaşlarına % 24 oranında zam yapıldı. Sosyal haklarda da önemli artışların sağlandığı sözleşmenin ikinci yılında ise ücret artışları her 6 ayda bir enflasyon oranında artırılacak. 
Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, toplu sözleşme sürecinde görüşmelerin karşılık anlayış ve iyi niyet çerçevesinde masada sonlandırılmasından büyük bir mutluluk duyduklarını söyledi. Emeğin ve emekçinin, alın terinin hakkını veren bir belediye başkanı olmaktan gurur duyduğunu söyleyen Başkan Ergin “İmzaladığımız toplu sözleşmeyle çalışanlarımızı enflasyon karşısında ezdirmedik.” dedi. 
Balıkesir Belediye-İş Sendikası Başkanı Yüksel Özden’de Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin ve emeği geçen herkese teşekkür etti. 
Öte yandan KHK (Kanun Hükmünde Kararname) ile elde edilen hakların ardından Güzel Ayvalık Şirketi’nde sendikasız çalışan 600 işçinin tamamının da Belediye-İş Sendikası’na üye olduğunu kaydeden Yüksel Özden, onların da ücretlerinde ve sosyal haklarında % 34’lere varan artışlar elde edildiğini sözlerine ekledi. 
Haber Merkezi
  • Pazar 16.3 ° / 8.6 ° Bulutlar
  • Pazartesi 17.3 ° / 10.4 ° kırık bulutlar
  • Salı 15.8 ° / 7.5 ° Hafif yağmur