Bugün, 17 Ocak 2022 Pazartesi

Bakanlıktan Müslüme açıklaması

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Mersin’in Gülnar ilçesinde dağlık alanda cesedi bulunan küçük Müslüme’yle ilgili açıklama yaptı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Mersin’in Gülnar ilçesinde dağlık alanda cesedi bulunan küçük Müslüme’yle ilgili açıklama yaptı.
Bakanlığın açıklaması şöyle:
“Mersin’in Gülnar ilçesinde çocuk Müslüme’nin cansız bedeninin bulunmasının hemen ardından Bakanlığımız uzmanları aile ile ilgili inceleme, rehberlik ve psikososyal destek çalışmalarına başlamıştır. Aile bireyleri ile yapılan görüşmeler ve hanede gerçekleştirilen sosyal inceleme sonucunda, dört çocuk hakkında devlet koruması kararı alınmıştır. 1 ve 15 yaşlarındaki kız çocukları ile ailenin 18 yaşından küçük iki erkek çocukları, kolluk güçlerinin desteğiyle Bakanlığımıza bağlı kuruluşlarda bakım ve koruma altına alınmışlardır.
Olayla ilgili Gülnar Jandarma Komutanlığı tarafından başlatılan soruşturma sonucunda dede H.Y. gözaltına alınmıştır.
Çocukların ikincil örselenmeye maruz kalmalarını engellemek ve kamuoyunda bilgi kirliliğinin önüne geçmek için ilgili birimlere, gizlilik kararına uyulması yönünde başvuruda bulunulmuştur. Gerçeklerle, haber alma ve basın özgürlüğüyle bağlaşmayan bir kısım haberlerle ilgili erişim yasağı alınması talep edilmiştir.
H.Y.’nin tutuklu yargılandığı hukuki süreç Bakanlığımız tarafından takip edilmektedir.
Haber Merkezi
Anahtar Kelimeler: Bakanlıktan Müslüme açıklaması
  • Pazartesi 8.8 ° / -0.4 ° Bulutlar
  • Salı 4.7 ° / -0.8 ° Hafif yağmur
  • Çarşamba 3 ° / -4.1 ° Dağınık bulutlar