Balıkesir Triatlon´un doğal stadyumuna dönüştü

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi´nin ev sahipliğinde 2. kez gerçekleştirilen Avlu Balıkesir Triatlonu´na 268´i yabancı toplam 1300 triatlet katılarak ter döktü.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi´nin ev sahipliğinde 2. kez gerçekleştirilen Avlu Balıkesir Triatlonu´na 268´i yabancı toplam 1300 triatlet katılarak ter döktü.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, yüzme etabı kanalda gerçekleştirilen ülkedeki tek triatlon şampiyonasına 2. kez ev sahipliği yaptı.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, kusursuz bir organizasyon gerçekleştirmek amacıyla tüm hazırlıklarını tamamlayarak sporculara uygun şartları eksiksiz bir şekilde sağladı.
2021 Balıkesir TTF Triatlon Türkiye Kupası, 2021 ETU Avrupa Triatlon Şampiyonası, 2021 ETU Avrupa Gençler Triatlon Şampiyonası, ve 2021 Balıkesir TTF M1-M2 Triatlon Festivali´nde, içlerinde milli triatletlerin de bulunduğu 268´i yabancı toplam 1300 triatlet ter döktü.
Yarışmaların final töreninde; Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir Vali Yardımcısı Şükrü Kara, Avrupa Triatlon Federasyonu Temsilcisi Angeliki Thoma, Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu dereceye giren sporculara ödüllerini takdim etti.
Avrupa Triatlon Birliği´nin organize ettiği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi´nin de katkılarıyla gerçekleşen uluslararası yarışlara Türkiye, 15 sporcu ile katıldı. Balıkesir, ilk kez uluslararası bir triatlon yarışına ev sahipliği yaptı.
Uluslararası yarışların yanı sıra Türkiye Triatlon Federasyonu; Triatlon Türkiye Kupası ile M1 ve M2 kategorilerine yönelik Triatlon Festivali heyecanına ortak oldu. Triatlon Türkiye Kupası´nda; M3, yıldız, genç, elit, yaş grubu ve paratriatlon kategorisi sporcular da yarışacak.
Haber Merkezi
  • Cuma 29.3 ° / 13.7 ° Bulutlar
  • Cumartesi 34.8 ° / 16.4 ° Dağınık bulutlar
  • Pazar 34.1 ° / 18.8 ° Bulutlar