Balıkesir Üniversitesi´ndeki çalışmalar değerlendirildi

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) tarafından son dönemde gerçekleştirilen çalışmalar ile ilgili düzenlenen Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı´na katıldı.

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) tarafından son dönemde gerçekleştirilen çalışmalar ile ilgili düzenlenen Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı´na katıldı.
Toplantıda Rektör Prof. Dr. İlter Kuş katılımcılara yaptığı sunumda, Sağlıkta Güven Veren Üniversite, Şehriyle Bütünleşen Üniversite, Yerli ve Milli Duruşa Sahip Üniversite, Öğrencilerine Değer Veren Yönetim Anlayışı, Bilim Üreten, Teoriyi Pratiğe Dönüştüren Üniversite, Akademik ve Fiziki Alanda Güçlü Atılım ve Kültür, Sanat ve Sporda Öncü Üniversite başlıkları altında 2 yıllık süreçte gerçekleştirilen faaliyetler hakkında detayları il protokolü ile paylaştı.
Rektör Kuş´un ardından söz alan Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Rektör Kuş´u son iki yıllık dönemde üniversiteye kazandırdıklarından ve özellikle şehirle bütünleşme anlamında gösterdiği gayret ve katettiği mesafeden dolayı kutladı.
Benzeri çalışmaların ildeki diğer kamu kurumlarınca ve Valilik düzeyinde de gerçekleştirileceğini dile getiren Vali Şıldak, ?Balıkesir hakikaten çok güçlü potansiyeli ve içinde bulunduğu bu çok olumlu çalışma koşullarıyla, bu iş birliği ortamıyla örnek illerden biri olacaktır. Bu toplantı bunu göstermesi açısından da bir ışık yakmış oldu.? ifadelerini kullandı.
Rektörlük Senato Salonu´da düzenlenen toplantıya; Vali Hasan Şıldak´ın yanı sıra Balıkesir Milletvekilleri Adil Çelik, Yavuz Subaşı, Mustafa Canbey, Pakize Mutlu Aydemir, Fikret Şahin, İsmail Ok, Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hv. Plt. Tuğg. Kemal Turan, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Alpaslan Kaplan, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyon Başkanı Ertem Küçük, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı J Kd. Alb. Tarık Hekimoğlu, İl Sağlık Müdürü Serkan Kadir Keskin ve İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız katıldı.
Haber Merkezi
  • Çarşamba 8.9 ° / 3 ° kırık bulutlar
  • Perşembe 14.7 ° / 3.2 ° Bulutlar
  • Cuma 16.3 ° / 7.9 ° kırık bulutlar