Balıkesir’de 3 bin kişilik yurt inşaatı sürüyor

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, Balıkesir’de yapımı devam eden KYK yurtlarının önümüzdeki sene öğrenci almaya başlayacağının müjdesini verdi.

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, Balıkesir’de yapımı devam eden KYK yurtlarının önümüzdeki sene öğrenci almaya başlayacağının müjdesini verdi. 
Üniversitelerin eğitim öğretime başlamasıyla birlikte öğrenciler ve veliler için en önemli konulardan biri olan barınma konusunda Balıkesir’de yürütülen çalışmalarda sona gelindiğini söyleyen Canbey, “3 bin kişilik öğrenci yurtlarımız önümüzdeki sene öğrenci almaya başlayacak.” dedi.  
Türkiye genelinde AK Parti Belediyelerinin seferber edildiğini, belediyelerin barınma konusunda sıkıntı yaşayan vatandaşların hizmetinde olduğunu belirten Canbey, Balıkesir’in barınmayla ilgili sorununu ortadan kaldırılacağını açıkladı. 
Yurt talebi bulunmadığı halde sokaklarda algı yapmaya çalışanların büyük bir haksızlık yaptıklarını ifade eden Canbey; “Devletimiz tüm imkanlarıyla, tüm kurumlarıyla seferber olmuş durumdadır. AK Belediyelerimiz seferber olmuş durumdadır. Geçmişteki yurtlarla şimdiki yurtlar mukayese bile edilemezken, her ilde barınma kapasiteleri ve hizmet kalitesi bu denli artırılmışken, algı çalışmalarıyla gündemi meşgul etmek büyük haksızlıktır. Biz AK Parti olarak algı ve yalan siyaseti yapmayız. Hizmet siyaseti yaparız. O yüzden başkaları konuşadursun biz hep daha iyisi ve daha güzeli çalışmaya devam edeceğiz.” diyerek sözlerine ekledi.                                    Haber Merkezi
  • Pazar 16.3 ° / 8.6 ° Bulutlar
  • Pazartesi 17.3 ° / 10.4 ° kırık bulutlar
  • Salı 15.8 ° / 7.5 ° Hafif yağmur