316844929
Bugün, 28 Mayıs 2022 Cumartesi

Balıkesir´in iki yakası yeni kavşak ile birbirine bağlanıyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Gündoğan Mahallesi´ndeki Roman vatandaşların konut sorununun çözülmesi ile Cengiz Topel Köprülü Kavşak Projesi´ne başlanıyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Gündoğan Mahallesi´ndeki Roman vatandaşların konut sorununun çözülmesi ile Cengiz Topel Köprülü Kavşak Projesi´ne başlanıyor.
Yeni kavşak projesiyle Paşaalanı ve Atatürk Mahallesi ile Adliye, Yeni Devlet Hastanesi, Ordu Donatım ve üniversite birbirine bağlanacak. Yapılan kavşaklara Balıkesir´le özdeşlemiş kişilerin isimlerinin verileceğini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, ?Proje hizmete girdiğinde, Balıkesir kent trafiği nefes alacak? dedi.
Balıkesir şehir içi trafik sorununun Büyükşehir Belediyesi´nin kavşak düzenleme çalışmaları ile çözüme kavuşacağını söyleyen Başkan Uğur şöyle konuştu: ?30 Mart 2014´ten itibaren Büyükşehir olduktan sonra biz Balıkesir´in trafiğini rahatlatmak, Balıkesir´i vizyon bir şehir yapmak için projelerimizi hazırladık ve uygulamaya geçirdik. Kuvayi Milliye Kavşağı, arkasından 15 Temmuz Kavşağı ve şimdi eski Doğumevi´nin önünden Kocaseyit Kavşağı. İstiyoruz ki büyüklerimizi ve Balıkesir ile özdeşleşmiş insanlarımızı aynı zamanda kavşaklarımız ile tanıtalım. İnşallah valilik önüne yapacağımız kavşak düzenlemesine de Kurtdereli Mehmet Pehlivan Kavşağı adı vereceğiz. Yeni proje ile Balıkesir´in iki yakası bir araya gelecek. Balıkesir trafiği nefes alacak, Balıkesirliler yeni bir vizyon proje ile karşılaşacak. Orada 500 metrenin üzerinde yolun üzerinden geçtiği bir köprü olacak.? Haber Merkezi
  • Cumartesi 29 ° / 15.7 ° Bulutlar
  • Pazar 28.9 ° / 17.2 ° Dağınık bulutlar
  • Pazartesi 29.8 ° / 15.3 ° Bulutlar