Bandırma Belediyesi eski Başkanı Dursun Mirza:
“Mülk satışlarına yatırıma dönüşmesi koşuluyla evet”
Tarih: 5.3.2021 20:47:19/ 240okunma / 0yorum

Bandırma Belediyesi´nin önceki başkanı Dursun Mirza, Bandırma hakkında düşüncelerini açıkladı.
MUHARREM İNCE OLAYI
Cumhuriyet Halk Partisi´nden istifa ederek, “Memleket Partisi”ni kurmak için çalışmalarını başlatan Muharrem İnce ile ilgili olarak düşüncelerini açıklayan Mirza, şu değerlendirmede bulundu:
“Muharrem Bey´in hak, hukuk, adaletli bir parti yönetimi ve parti içi demokrasi söylemlerini doğru buluyorum. Çünkü partilerde demokrasi olmazsa ülkede demokrasinin gerçekleşmesi beklenemez. Ancak CHP için böyle ayrılıklar ve yeni parti kurma çalışmalarının doğru olup olmadığı konusunda tereddütlerim var. Tabii ki, partiden ayrılanlar ve o partinin yöneticilerinin birbirlerini hainlikle suçlamalarını da doğru bulmuyorum. Sayın İnce´nin hareketini şu anda izlemekle yetiniyorum. İleride bu partide yer alıp almamam konusunda şu anda beni bağlayıcı hiçbir şey söylemem. Halen mensubu olduğum partim CHP´nin, ‘Millet İttifakı´nı sürdürmesi ve 18 yıldır süren AKP iktidarına son verilmesini diliyorum.”
BİROL ŞAHİN´İ BALIKESİR DE, BANDIRMA DA CİDDİYE ALMASIN
Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi´nde AKP sözcüsü olarak görev yapan Av. Birol Şahin´in, sürekli Bandırma Belediyesi´ni eleştirmesinin de ciddiye alınmaması gerektiğine dikkati çeken Mirza, şunları söyledi:
“Bu arkadaşın geçmişine iyi bakmak gerekir. Bir zamanlar Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur´un yanında yer alıp onun tetikçisi olarak hareket eden, ancak Uğur´un daha sonra başkanlıktan ayrılmasıyla onun dönemini eleştiren Birol Şahin´i çok iyi tanıyorum. Edip Uğur´un başkanlık döneminde ben de Büyükşehir Belediye Meclisi´nde, partimin grup sözcüsüydüm. Birol Bey, zaman zaman kürsüden böyle çıkışlar yapar, ben de daha sonra kürsüden onun ağzının payını verirdim. Birol Şahin, her şeyi kendine yontar, olayları çarpıtır ve doğruları söylemez. Hiçbir zaman Şahin´i ciddiye almadım. Balıkesir ve Bandırma da almasın.”
SATIŞLARA EVET AMA PARANIN HİZMETE DÖNMESİ KOŞULUYLA
Bandırma Belediye Başkanlığı görevinde bulunduğu süre içinde kendilerinin de belediyenin mülklerini satarak, yatırımlara ve Bandırma´ya hizmete dönüştürdüklerini belirten Mirza, şöyle konuştu:
“Şu anda da Tolga Başkan döneminde belediyenin mülkleri satılıyor. Bunu doğal karşılıyorum. Ancak bu satışlarda ince eleyip sık dokumak ve çok dikkatli olmak gerekir. Özellikle Bandırma için çevresel sorunlar yaratabilecek yatırımlara yönelecek kişiler ve kuruluşlara satış yapılmamalıdır. Örneğin benin dönemimde ‘Kale Grup” için yer sattık ama ‘Akdeniz Kimya´nın kirlilik yaratabileceği endişesiyle onlara satış yapmadık.”
MARMARA OSB KONUSUNDA ENDİŞELİYİM
Bandırma yakınında kurulmasına çalışılan Marmara Organize Sanayi Bölgesi konusunda son aylarda endişelenmeye başladığına işaret eden Dursun Mirza, şunları aktardı:
“Başkanlık görevim sırasında yakınımızda kurulacak bu bölgenin yapılması için devletin kararlı olduğunu, olayın boyutunun bizi aşacağını gördük. Bu nedenle hiç olmazsa biz de yönetimde yer alıp, denetim sağlayabileceğimiz düşüncesiyle hareket ederek yönetimde yer aldık. Ancak bu sanayi bölgesi için tek koşulumuz, en çok 2200 dönümlük, ikinci derece tarım arazisi olan bu bölgede haddehane ve yüksek fırın olmaması, sadece makine imalatı ve montajı yapımı gerçekleştirilmesiydi. Ancak son gelişmeleri endişeyle izliyorum. Çünkü bu sanayi bölgesinin 40 bin dönüme çıkarılacağı, her çeşit sanayinin yer alacağı söylentileri beni endişelendiriyor. Bu arada bölgede yerleri olan vatandaşların yerlerinin, kamulaştırılarak ellerinden küçük paralarla alınmaya çalışıldığı izlenimini de ediniyorum.”
BANDIRMA YATIRIM FAKİRİ
Bandırma´nın yaklaşık 20 yıldan beri devletten ciddi bir yatırım alamaması nedeniyle “yatırım fakiri” durumuna geldiğine dikkati çeken Mirza, “Bandırma, birçok yatırımını yıllardır kendisi yaptı. 5 yıllık belediye başkanlığı dönemimi de hiç mütevazı davranmama gerek duymadan başarılı buluyorum. İşte kapalı pazar yerimiz ve sosyal yaşam alanımız, General Balcı Çamlığımız, güneş enerji santralımız dahil Bandırma´ya 40 yıldır verilemeyen hizmetleri ve yatırımları 5 yılda kazandırdık. Nüfusu 160 bini bulan Bandırma´mıza 5 bin kişilik yeni bir spor salonu kazandırılacaktı. Bu yatırımdan da vazgeçildi. Bandırma, sportif yatırımlar açısında da çok fakir. Oysa Balıkesir´de çok sayıda spor tesisi, futbol sahaları bulunuyor. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanları, bugüne kadar Bandırma´yı, hizmet edecekleri konusunda hep çocuk gibi kandırdılar. Hani Bandırma´ya sahil bandı, asfalt plent tesisleri verilecekti. Sahil bantlarının, o ilçenin malı olması kadar doğal bir şey olabilir mi? Benim dönemimde, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, sahil bandımızda festival etkinlikleri, Ramazan eğlenceleri bile yapmamıza engel olmaya çalıştı.” Devamı Yarın
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Karesi´de ihtiyaç sahiplerine iftar yemeği dağıtılıyor
Karesi´de ihtiyaç sahiplerine iftar yemeği dağıtılıyor
Karesi Belediyesi, Ramazan ayında yaşlı, engelli, kimsesi olmayan ihtiyaç sahibi vatandaşların evine, her gün büyük bir özenle hazırlanan sıcak yemekleri iftar saatine kadar ulaştırıyor.
Ayvalık kooperatif küçük üreticinin umuduna dönüştü
Ayvalık kooperatif küçük üreticinin umuduna dönüştü
Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin´in öncülüğünde 17 Şubat 2020 tarihinde kuruluşu gerçekleştirilen S.S. Ayvalık Üretim ve Pazarlama Kooperatifi, geçtiğimiz yıl mahalle evlerindeki kurslara katılan kadınların gelir kapısı oldu.
Vali Şıldak, kadın kooperatifleri temsilcileriyle buluştu
Vali Şıldak, kadın kooperatifleri temsilcileriyle buluştu
Balıkesir Valisi Hasan Şıldak başkanlığında Balıkesir´de bulunan kadın kooperatiflerinin temsilcilerinin de katılımıyla bir değerlendirme toplantısı yapıldı.
Atatürk´ün konakladığı evde sergi açıldı
Atatürk´ün konakladığı evde sergi açıldı
Edremit Belediyesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün Edremit´e gelişini kutladı.
Bandırma´da 1500 aileye yardım kolisi
Bandırma´da 1500 aileye yardım kolisi
Bandırma Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından belirlenen ihtiyaç sahiplerine Ramazan kolileri ulaştırılmaya başlandı. Bandırma Kaymakamlığı,
Balıkesir´de Mart ayında 2 bin 448 konut satıldı
Balıkesir´de Mart ayında 2 bin 448 konut satıldı
Türkiye genelinde konut satışları Mart ayında bir önceki yılın aynı ayına göre % 2,4 artarak 111 bin 241 oldu. Konut satışlarında İstanbul 22 bin 7 konut satışı ve % 19,8 ile en yüksek paya sahip oldu.
Karantina ihlalleri devam ediyor
Karantina ihlalleri devam ediyor
İNSAN HAYATIYLA OYNUYORLAR
Manyas´ta binlerce arı telef oldu
Manyas´ta binlerce arı telef oldu
Manyas´ta arılar zehirli kimyasal atık su yüzünden telef oldu.
Bandırma Lokantacılar Odası Başkanı Gürer: “Pandemi ortamında sahipsiz kaldık”
Bandırma Lokantacılar Odası Başkanı Gürer: “Pandemi ortamında sahipsiz kaldık”
Bandırma Lokantacılar Odası Başkanı Hamit Levent Gürer, “Pandemi ortamında bugüne kadar hiç kimse bize sahip çıkmadı” dedi.
Balıkesir markalaşma yolunda hız kesmiyor
Balıkesir markalaşma yolunda hız kesmiyor
Tüm şehrin kenetlenerek oluşturduğu işbirliği ve ortak çalışma kültürü neticesinde ortaya çıkan yol haritası yapılan bilgilendirme toplantısı ile kamuoyuna sunuldu.
Bandırma´da ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı
Bandırma´da ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı
Bandırma Belediyesi Kutsal Ramazan Ayında da ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olmayı sürdürüyor.
Balıkesir´e Avrupa´nın en büyük Kuluçka Tesisi kuruldu
Balıkesir´e Avrupa´nın en büyük Kuluçka Tesisi kuruldu
Avrupa´nın en büyük kuluçka tesisi Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi´nde faaliyetine başladı.
Ayvalık´ta ‘Köy enstitüleri fikir ve kültür günleri´ başlıyor
Ayvalık´ta ‘Köy enstitüleri fikir ve kültür günleri´ başlıyor
Yaşama geçirildiği 17 Nisan 1940 tarihinden bugüne kadar Türkiye´nin en önemli eğitim ve aydınlanma modeli olarak bilinen Köy Enstitüleri, kuruluşunun 81. yılında Ayvalık Belediyesi´nin ev sahipliğinde 19-20-21 Nisan tarihlerinde Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesi´nde tekrar eğitim, bilim ve sanat başlıkları ile gündeme taşınıyor.
Balıkesir İl Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi
Balıkesir İl Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi
Balıkesir İl Koordinasyon Kurulu´nun 2021 yılının birinci dönem toplantısı Video Konferans Sistemi üzerinden Balıkesir Valisi Hasan Şıldak başkanlığında gerçekleştirildi.
Su altında kalan köprüden tehlikeli geçiş
Su altında kalan köprüden tehlikeli geçiş
Manyas Barajı´nda doluluk tam doluluk seviyesine yaklaşması üzerine, barajda tehlike oluşmaması için dolu savak açılırken, barajda elektrik üretimine de başlandı.
Susurluk´ta seyir halindeki TIR yan yattı: 1 yaralı
Susurluk´ta seyir halindeki TIR yan yattı: 1 yaralı
Susurluk ilçesinde seyir halindeki TIR yan yattı, sürücüsü kazadan yaralı olarak kurtuldu.
Balıkesir´de polis ve jandarmadan ‘Huzur´ operasyonu
Balıkesir´de polis ve jandarmadan ‘Huzur´ operasyonu
Balıkesir´de polis ve jandarma ekipleri il genelinde yaptıkları huzur operasyonları kapsamında çeşitli suçlardan aranan 30 şahsı yakalarken, adli makamlara sevk edilen 6 şahıs tutuklandı.
Başkan Arslan ameliyat oldu
Başkan Arslan ameliyat oldu
Edremit Belediye Başkanı Hasan Arslan, ayağındaki bir rahatsızlık nedeniyle ameliyat oldu.
TKDK´dan Balıkesir´e 228 Milyon TL´lik yatırım
TKDK´dan Balıkesir´e 228 Milyon TL´lik yatırım
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu´nun (TKDK), hayvancılık işletmelerinin desteklendiği “Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar
İki okul ‘AFAD Gönüllüsü” oldu
İki okul ‘AFAD Gönüllüsü” oldu
Balıkesir´de “Balıkesir 2021 Afet Eğitim Yılı Projesi” kapsamında gerçekleşen çalışmalarla, AFAD gönüllülerinin ve verilen eğitimlerin sayısı her geçen gün artıyor.
17 kişi yakalandı
17 kişi yakalandı
Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, çeşitli suçlardan aranan 17 kişiyi yakaladı. Bu kişilerden 9´u tutuklandı.
Atatürk´ün Edremit´e gelişinin 87. yıldönümü kutlandı
Atatürk´ün Edremit´e gelişinin 87. yıldönümü kutlandı
Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün Edremit´e gelişinin 87. Yıldönümü sebebiyle Cumhuriyet Meydanı´nda çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.
Dr. Keskin, Ramazan´da sağlıklı beslenmenin
Dr. Keskin, Ramazan´da sağlıklı beslenmenin
Balıkesir İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serkan Kadir Keksin, Salı günü başlayan Ramazan ayı süresince mübarek ayda sağlıklı beslenmenin formülünü açıkladı.
Balıkesir´de ‘Huzur´ operasyonu: 24 gözaltı
Balıkesir´de ‘Huzur´ operasyonu: 24 gözaltı
Balıkesir´de Narkotik ve Asayiş polis ekiplerince gerçekleşen huzur operasyonların da 17 aranan şahıs gözaltına alınırken, adli makamlara sevk edilenlerden 9´u tutuklandı. Narkotik polislerinin yaptığı operasyonlarda da 7 şüpheli gözaltına alındı.
Bugünden itibaren kısmı kapanma sürecine girilecek
Bugünden itibaren kısmı kapanma sürecine girilecek
Günlük yeni vaka sayılarının 50 binin üzerinde seyrettiği Türkiye´de yeni korona önlemleri alınmasına karar verildi.
Edremit´te kumar baskını
Edremit´te kumar baskını
Edremit ilçesinde Covid 19 tedbirleri kapsamında kapalı olması gereken bir kahvehanede kumar oynayan 24 kişi ile işyerine toplamda 50 bin 992 lira idari para cezası kesildi.
Polis, CHP´nin ‘128 milyar dolar nerede´ afişlerini söktü
Polis, CHP´nin ‘128 milyar dolar nerede´ afişlerini söktü
Bandırma İlçesi´nde CHP ilçe örgütünün astığı "128 milyar dolar nerede?" yazılı pankartlar asıldıktan kısa bir sonra polis tarafından indirildi.
Balıkesir Valiliği ‘Ramazan Ayı´ tedbirlerini açıkladı
Balıkesir Valiliği ‘Ramazan Ayı´ tedbirlerini açıkladı
İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine "Ramazan Tedbirleri" konulu genelge gönderdi.
Balıkesir´de ‘Huzur´ operasyonu: 11 gözaltı
Balıkesir´de ‘Huzur´ operasyonu: 11 gözaltı
Balıkesir´de polis ekipleri il genelinde ‘huzur´ operasyonlarında 4 aranan şahsı gözaltına alırken, uyuşturucu operasyonlarında 7 şüpheli şahsı gözaltına aldı.
İşsizlik rakamları açıklandı
İşsizlik rakamları açıklandı
Ülkemizde mevsim etkisinden arındırılmış işsizlik oranı % 13,4 seviyesinde gerçekleşti.
Yeni Erdek Gazetesi
FACEBOOK´TA BİZ

RESMİ İLAN

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
NÖBETÇİ ECZANE

eczane