BANSİAD Başkanı Dedeoğlu: “Yeşil, çevreci sanayiyi destekliyoruz”

Bandırma Sanayici ve İş İnsanları (BANSİAD) Yönetim Kurulu medyayla buluştu.

Bandırma Sanayici ve İş İnsanları (BANSİAD) Yönetim Kurulu medyayla buluştu.
Toplantıya BANSİAD Başkanı Funda Dedeoğlu, Genel Sekreter Âdem Yılmaz, Sayman Ertan Demirkapı ve yönetim kurulu üyeleri H. Cengiz Küçükköseleci ve Ozan Tüm katıldı.
Toplantıda konuşan BANSİAD Başkanı Funda Dedeoğlu, şunları söyledin
“Değerli yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte çok güçlü bir derneğin yönetimini devraldık. Gücümüzü, değerli üyelerimizin gücünden ve desteğinden alacağız. Yaptığımız her işte Bandırma ve ülkemiz için bir değer, bir bütünlük olmasına dikkat edeceğiz. Bu bilinçle yola çıkıyoruz.
İş dünyasının ve toplumun sorunlarına çok sesli, tarafsız ve yapıcı bir bakış açısıyla sahip çıkan BANSİAD, çözüm önerileriyle sektörel ve ulusal ekonomi politikalarının oluşturulmasına katkı sağlamaktadır. Ekonominin bölgesel ve sektörel perspektiflerini karar makamlarına aktararak Türkiye ekonomisi için çalışan BANSİAD, iş dünyasının uluslararası entegrasyonuna ve rekabet gücünün artırılmasına yardımcı olmaktadır.
BANSİAD olarak temel amacımız, her zaman olduğu gibi önümüzdeki üç yıllık dönemde de Bandırma ve bölgemizde yaşanan sosyo-ekonomik sorunlara çözüm yolları aramak ve bölgemizi geliştirmektir. Geçmişte olduğu gibi bu dönem ve önümüzdeki dönemlerde de çalışma ve katkılarımıza devam edeceğiz. Özellikle şehrimiz Bandırma’nın ekonomik ve sosyal gelişme potansiyeline katkı sağlamak ve şehrimiz insanlarına yararlı projeler planlayarak hayata geçirmeye çalışacağız. Şehrimizdeki resmi kurum-kuruluşlar ve özel işletmeler ile de işbirliği içinde çözüm odaklı işler yapacağımıza inancım tamdır.
İş dünyasının gönüllü, bağımsız temsilcisi ve ortak sesi olarak bölgesel, sektörel, ulusal ekonomi politikalarının oluşturulmasına katkıda bulunmak, ulusal rekabet gücünün artırılmasına, uluslararası entegrasyona yardımcı olmak adına güç birliğimiz her zaman sürecektir.
Bağımsız ve gönüllü yapısı dikkate alındığında Bandırma’nın en köklü sivil toplum derneği olan BANSİAD üyeleri arasındaki fikir ve güç birliği ile şehrimize yararlı olacağı kanısına vardığımız projelerimizi zemin oluşturduktan sonra medyamız aracılığıyla kamuoyuyla paylaşacağız.”
Dedeoğlu, konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını da yanıtladı.
YEŞİL SANAYİ İSTİYORUZ
Kadınların, toplumun her kademesinde görev almaları gerektiğine işaret eden Dedeoğlu, “Kadınların da öncelikle kadınları kucaklamaları gerekir. İnanıyorum ki dünyayı kadınlar ve gençler değiştirecek” dedi.
Bölgenin kalkınması için sanayi yatırımlarının gerekli olduğunu vurgulayan Dedeoğlu, şu değerlendirmede bulundu:
“Bölgenin kalkınması için sanayi yatırımları gerekir. Ancak hava kirliliği ve insan sağlığını etkileyen sanayi istemiyoruz. Ben de sanayiciyim ama aylık ve yıllık bütün periyotlarımı, insan sağlığını etkilememe adına yerine getiriyorum. Bu sadece Bandırma için değil, Türkiye için önemlidir. Tabii ki sanayi olacak. Tabii ki büyüyeceğiz. Tabii ki ünivasyonlar olacak. Tabii ki kalkınmamız için sanayi gerekli etkenlerden biri. Bandırma sanayisi büyümeli. Bunun için sanayinin önemine inanıyoruz ama yeşil ve çevreci sanayiyi destekliyoruz.”
Haber : Önder Balıkçı
  • Pazar 16.3 ° / 8.6 ° Bulutlar
  • Pazartesi 17.3 ° / 10.4 ° kırık bulutlar
  • Salı 15.8 ° / 7.5 ° Hafif yağmur