316844929
Bugün, 28 Mayıs 2022 Cumartesi

Banvit BK yoluna devam edecek

Banvit A.Ş.´nin, Banvit BK ile Bandırma Kırmızı Basketbol Kulüplerinin sporsorluğundan çekilme kararı almasıyla Banvit Basketbol Kulübü Başkanı Özkan Kılıç, Sportif Direktör Turgay Çataloluk ve Genel Menajer Turgay Zeytingöz tarafından ortak basın toplant

Banvit A.Ş.´nin, Banvit BK ile Bandırma Kırmızı Basketbol Kulüplerinin sporsorluğundan çekilme kararı almasıyla Banvit Basketbol Kulübü Başkanı Özkan Kılıç, Sportif Direktör Turgay Çataloluk ve Genel Menajer Turgay Zeytingöz tarafından ortak basın toplantısı düzenlendi.
Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Banvit ve Türkiye Erkekler Basketbol 1. Ligi´nde mücadele eden Bandırma Kırmızı kulüplerince, Banvit´in sponsorluk anlaşmasından çekilmesiyle ilgili düzenlenen ortak basın toplantısında Bandırma kamuoyuna önemli mesajlar verildi.
Banvit Basketbol Kulübü Başkanı Özkan Kılıç ve Sportif Direktör Turgay Çataloluk ve Genel Menajer Turgay Zeytingöz kulüp tesislerinde düzenlenen basın toplantısında, Banvit BK ve Bandırma Kırmızı Basketbol Kulüpleri ile ilgili gündeme dair şu ifadelere yer verdi: ?Banvit A.Ş, 15 Nisan tarihli Basın ve KAP açıklamasında, 2019-2020 sezonu itibari ile kulüplerimize sponsorluk desteği vermeyeceğini açıklamıştır. Bizde bu açıklamayı müteakip yayınladığımız duyuru ile kendilerine teşekkürlerimizi sunmuştuk. Kamuoyunu aydınlatmak adına kulüplerimizin Banvit A.Ş ile herhangi bir organik bağı olmadığını, Banvit ve Bandırma Kırmızı Basketbol Kulüplerinin şu an kullanmakta olduğu Kara Ali Acar Spor Tesisleri dâhil tüm taşınmazları ve diğer tüm unsurları ile ayrı birer tüzel kişilik olduklarını belirttik. Hepinizin ve tüm kamuoyunun merakla beklediği kulübümüzün geleceği ile ilgili konuya geçmeden önce, Banvit A.Ş´nin açıklamasını takip eden bu birkaç günlük süreçte ne kadar mutluluk duyduğumuzu ve gururlandığımızı ifade etmek isteriz. Gerek yazılı basında gerekse internet ve sosyal medya mecralarında paylaşılan duygu yüklü destek mesajları bizleri ve kulübümüzü onore etmiş ve şu ana kadar yapmış olduğumuz işlerin doğruluğu konusunu bir kez daha teyit etmiştir. Basketbol ve spor camiasının duayenlerinden en küçük bireylerine kadar tanıdık tanımadık herkes telefon ve mesajla ulaşmış, desteklerini iletmiştir. Tüm spor kamuoyuna, Fair-Play Ödülü sahibi taraftarımıza, bünyemizde bulunan 10 yaşında lisanslı sporcu çocuğumuzdan, en büyüğüne ve tüm Banvit Basketbol Ailesine açık ve net olarak söylemek isteriz ki ?Bu kulüp yaşayacaktır´. Bu kulüp üretmeye, Türk gencine yatırıma, Türk basketboluna, Milli takımlara, Bandırma´ya ve ülkemize hizmet etmeye devam edecektir. Banvit A.Ş. ile mevcut kontratımız sezon sonu olan 30 Haziran 2019 tarihine kadar devam etmektedir. Kontrat sonuna kadar markamızı ve kulübümüzü layıkıyla temsil etmeye devam edeceğiz. Kontrat süresi dolmadan da kulübün geleceği hakkında konuşmanın doğru olmadığını düşünüyoruz. Kurulduğu 1994 yılından bugüne kadar oluşturmuş olduğu güçlü organizasyon ve özellikle altyapıya yaptığı ciddi yatırımları ile Türk basketbolunun gözbebeği haline gelen kulübümüz Banvit A.Ş. olmaksızın da yoluna devam edebilecek güç, irade ve konuma sahiptir ve devam edecektir.?
Haber Merkezi
Anahtar Kelimeler: Banvit yoluna devam edecek
  • Cumartesi 29 ° / 15.7 ° Bulutlar
  • Pazar 28.9 ° / 17.2 ° Dağınık bulutlar
  • Pazartesi 29.8 ° / 15.3 ° Bulutlar