Başkan Uğur, Cunda Köprüsü´ndeki çalışmaları izledi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi´nin vizyon projeleri arasında yer alan Ayvalık İlçesindeki Cunda Köprüsü inşaatında sona yaklaşılıyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi´nin vizyon projeleri arasında yer alan Ayvalık İlçesindeki Cunda Köprüsü inşaatında sona yaklaşılıyor.
İnşaat çalışmalarını inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, 350 fore kazık üzerine inşa edilen köprüde çalışmaların büyük bölümünün tamamlandığını söyledi.
Ayvalık İlçe merkezinden Cunda ve Lale Adaları´na internet, su, kanalizasyon hatlarının çekilmesine ait çalışmalar nedeniyle son viraja girildiği bilgisi veren Başkan Uğur, "Köprünün Lale Adası bölümünde yeni bir kanalizasyon terfi merkezi yapıyoruz. Tabi ki mevcut hatları yeni hatlara bağlamak için mutlaka terfi istasyonunun olması lazım. Sular kesilmeden, kanalizasyon hattında herhangi bir aksaklık yaşanmadan bu çalışmaları tamamlamak istiyoruz. Bu yüzden köprünün hizmete girmesi biraz gecikiyor. Ama artık sonuna geldik? diye konuştu.
Cunda köprüsü altında açılacak kanallar ile denizinde temizlenmeye başlayacağını söyleyen Başkan Uğur, "Çünkü köprünün asfaltını atsak bile bahsettiğim su, kanalizasyon, telefon, internet nakil hatları çalışmaları nedeniyle zaman zaman köprünün kapatılması gerekebilecek. Bu yüzden de ilk etapta 10-15 günlük bir süreçte köprünün asfaltını atarak, köprüyü trafiğe açarız. Zaten şu anda köprüden yayalar geçiyor. Ama önemli olan köprünün altındaki 4 büyük gözün açılması ve suyun akıntısının sağlanmasıdır. Bu sayede Ayvalık körfezi de temizlenecek? dedi.
Köprü çevresine liman inşaatları da yapılacağını belirten Uğur sözlerini şöyle sürdürdü: ?Köprünün alt kısımlarını halka açıp, burada da kafeterya gibi işletmeler konuşlandıracağız. Bunların yanı sıra da hazırladığımız kıyı imar dolgu planlarını da tamamlamaya çalışıyoruz. Ayvalıklılar merak etmesin. Ayvalık´ı dünyanın gıpta ile izlediği bir turizm merkezi haline getireceğiz.?
Başkan Uğur´un inceleme çalışmalarına AK Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hakan Kayaalp, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları ve köprü inşaatında çalışan yetkililer eşlik etti.
Haber Merkezi
  • Çarşamba 8.9 ° / 3 ° kırık bulutlar
  • Perşembe 14.7 ° / 3.2 ° Bulutlar
  • Cuma 16.3 ° / 7.9 ° kırık bulutlar