BÜYÜKŞEHİR, BALIKESİR´İ HİZMET AĞIYLA ÖRÜYOR
Göreve geldiği günden bu yana özellikle ilçelere yaptığı sık ziyaretlerle tüm dikkatleri üzerine toplayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, önceki günü Burhaniye´de geçirdi.
Tarih: 14.9.2018 19:08:50/ 100okunma / 0yorum

AK Parti İlçe Teşkilatı, Burhaniye Belediyesi´ni ziyaretlerinin yanı sıra Burhaniyeli esnafları ziyaret ederek taleplerini dinleyen Başkan Kafaoğlu, bu turun yanı sıra Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Burhaniye´de yapılan çalışmalar ve verilen hizmetlere ilişkin çalışmaları yerinde inceleyerek bilgiler aldı.
BURHANİYE´YE ÜCRETSİZ WIFI HİZMETİ
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk olarak Bandırma´da hayata geçirilen ücretsiz wifi hizmetine bir yenisi de Burhaniye´de eklendi. Burhaniye Cumhuriyet Meydanı´nda hayata geçirilen ve Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından yürütülen ücretsiz wifi hizmeti aynı anda 255 kişinin internete bağlanmasına imkan tanıyor. Ücretsiz wifi sistemiyle ilgili Burhaniyeliler´e bilgiler veren Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, günümüzün teknoloji çağı olduğunun altını çizerek özetle şunları söyledi; “Artık iletişim çağını yaşıyoruz. Gençlerimizin internetsiz kalmaması için Burhaniye Cumhuriyet Meydanı´nda ücretsiz wifi hizmetini başlattık. 20 ilçemizin tamamında bu uygulamayı yapacağız. Yaklaşık olarak 25 ayrı noktada şehir merkezimiz de dahil ücretsiz wifi hizmetini sürdürüyoruz. Bu uygulama sayesinde insanlarımız internet üzerinden yapacağı işlemleri, faturalarını ödemeleri, bankacılık işlemleri gibi birçok konuyu halledebiliyor. Bu hizmetimizin Burhaniyemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.”
TEFRİKAYA DÜŞMEYECEĞİZ
Burhaniye Cumhuriyet Meydanı´ndaki ücretsiz wifi hizmeti tanıtımının ardından AK Parti Burhaniye İlçe Başkanlığını da ziyaret eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, İlçe Başkanı Onur Bedir ve ilçe yöneticileri tarafından karşılandı. Parti binasında ilçe yöneticilerine hitap eden Başkan Zekai Kafaoğlu, gerek genel gerekse yerel siyasi gelişmelere dair açıklamalarda bulundu.
Genel seçimleri Balıkesir olarak başarıyla atlattıklarının altını çizen Başkan Zekai Kafaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü; “24 Haziran seçimlerinden alnımızın akıyla çıktık. Balıkesir Türkiye´nin gündemine oturdu. Partimizin her kademesinde Balıkesir konuşuluyor. Cumhurbaşkanımızda “Maşallah Balıkesir 24 Haziran´da ayağa kalktı” diyerek bizleri onurlandırdılar. Yerel seçimlerde de güçlerimizi birleştireceğiz. Tefrikaya düşmeyeceğiz. Sineler toplu vuracak. Balıkesir´de artık teşkilatlarıyla, milletvekilleriyle belediye başkanlarıyla sineler toplu vuruyor. Aşamayacağımız engel yok. Önemli olan bizim birliğimizi, beraberliğimizi kardeşliğimizi daimi kılmak. İnsanız. Mutlaka eksiğimiz olur. Ama bunları büyüterek, abartarak bir yere varamayız. Eksikliklerimizi tamamlayacağız. Hatalarımız varsa hatalarımızda ısrar etmeyerek düzelterek yolumuza devam edeceğiz. Ortak aklı kullanacağız. Ortak aklı kullanan yolunu şaşırmaz. Biz belediye başkanları olarak her şeyi en iyi bilen insanlar değiliz. Önemli olan herkesin katkısını sağlayabilmek, herkesin aklını kullanabilmek. Herkesin bildiğini o şehrin menfaatleri doğrultusunda kullanabilmek. Başarılı insanlar ortak aklı kullanabilen insanlardır. Onun için asla biz bu makamlara geldik diye kibirlenmek gururlanmak yok.”
GAYRETLİYİZ, HEYECANLIYIZ VE MUTLAKA BAŞARACAĞIZ
Balıkesir´de 10 aydır gönül belediyeciliği anlayışıyla görevlerine devam ettiklerini dile getiren Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, artık trendin de gönül belediyeciliğine doğru gittiğini dile getirerek konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı; “Balıkesir´de gönül belediyeciliği seferberliği başlattık. Hatırlayın 90´lı yıllarda ideolojik belediyecilik vardı. 2000´li yıllardan sonra AK Parti ile birlikte hizmet belediyeciliği geldi. Sosyal belediyecilik anlayışı geldi. Şimdi artık trend gönül belediyeciliği seferberliğine doğru gidiyor. Seçimden sonra da Cumhurbaşkanımız aynen bunu dedi. Çünkü Balıkesir´de biz bunu uyguladık. Sayın Cumhurbaşkanımız da Balıkesir´i yakinen takip ediyor. Buradaki uygulamanın başarılı olduğunu gördü. Milletvekili sayısının arttığını gördü. Seçimlerden sonraki ilk il başkanları toplantısındaki, belediye başkanları da oradaydı; aynen şu ifadeyi kullanmıştı: “Gönül belediyeciliği seferberliği başlatıyoruz”. Bu hakikaten çok önemli. Gayretliyiz, heyecanlıyız ve mutlaka kazanacağız. Başarmaya mahkûmuz. Durmak yok yola devam diyorum.”
BURHANİYE BÜYÜKŞEHİR´E DAHA YAKIN OLACAK
Burhaniye AK Parti İlçe Teşkilatı ziyareti sonrasında Burhaniye´de yenileme çalışmaları Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen hükümet konağındaki çalışmaları yerinde inceleyen ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, yüklenici firmadan binanın kasım ayı sonuna kadar hazır hale getirilmesini istedi.
Burhaniye Hükümet Konağının onarılmasının ardından Balıkesir Büyükşehir Belediyesini adeta Burhaniye´ye taşıyacaklarını dile getiren Başkan Kafaoğlu, bahse konu çalışmayla ilgili şunları dile getirdi; “Burhaniye eski hükümet konağı binası Balıkesir Büyükşehir Belediyemize tahsis edilen binalardan birisi. Tarihi ve tescilli bir bina. Anıtlar kurulundan gerekli izinler alındıktan sonra güçlendirme ve yenileme çalışmaları başladı. Binada devam eden çalışmalar yüzde 60´lar seviyesine geldiğini yerinde gördük. İşin bitiş süresi Aralık ayı sonunda görünüyor. Biz yüklenici firmaya biraz daha hızlanmasını ve binayı kasım ayı sonunda bize teslim etmesini söyledik. Acelemiz var. Burası Balıkesir Büyükşehir Belediyesi hizmet binası olarak kullanılacak. Büyükşehir artık Burhaniye´ye daha yakın olacak. Burhaniye´nin tam kalbinde olacak. Bütün birimleriyle beraber Burhaniyelilerin hizmetinde olacak. Bu da Burhaniye belediyemize de güç katacak. Daha yakinen sorunlar istekler takip edilecek sorunlar çözülecektir. İnşallah binamızın açılışını da hep birlikte yaparız.”
ESNAF ÇALIŞMALARDAN OLDUKÇA MEMNUN
Burhaniye´deki bir dizi ziyaret ve temasların yanı sıra gittiği her ilçede olduğu gibi Burhaniye´de de esnaf ziyaretlerini ihmal etmeyen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, esnafın sorunlarını ve taleplerini dinleyerek çözüm noktasında gerekli talimatları verdi.
Burhaniye´de Büyükşehir Belediyesi tarafından devam eden asfalt çalışmaları, kilit parke taşı döşeme çalışmaları ücretsiz wifi hizmeti, sahil bandındaki plajların sürekli temizlenmesi, sinek ve haşereyle mücadele konusunda verilen gayretten dolayı memnun olduklarını dile getiren esnaflar bu çalışmaların devam etmesi konusunda talepte bulundular.
Burhaniye ziyareti sırasında geçtiğimiz gün yaşamını yitiren Burhaniye Belediyesi AK Partili Meclis Üyesi Süleyman Suavi Söyler´in dayısı Mustafa Söyler´in Pelitköy Mahallesi Camii´nde düzenlenen cenaze törenine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Söyler ailesine başsağlığı dileklerinde bulunarak acılarını paylaştı.
Haber Merkezi
Kaynak: YENİ ERDEK

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yeni havaalanı için düzenlenen festivale Balıkesir´den destek
Yeni havaalanı için düzenlenen festivale Balıkesir´den destek
Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü´nün organizasyonunda İstanbul Yeni Havalimanı Yerleşkesinde gerçekleşen festival başladı.
Festivali 3ncü gününde “Dünya´da, Anadolu´da ve Bandırma´da İnsanlarla Kuşlar Arasındaki Etkileşim Biçimleri” paneli
Festivali 3ncü gününde “Dünya´da, Anadolu´da ve Bandırma´da İnsanlarla Kuşlar Arasındaki Etkileşim Biçimleri” paneli
29. Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali 3ncü gününde “Dünya´da, Anadolu´da ve Bandırma´da İnsanlarla Kuşlar Arasındaki Etkileşim Biçimleri” adı altında panel düzenlendi.
Ayvalık´ta 33 kaçak göçmen yakalandı
Ayvalık´ta 33 kaçak göçmen yakalandı
Ayvalık´ta yasa dışı yollardan yurt dışına kaçmaya çalışan 33 kaçak göçmen yakalandı.
BTO´nun açıklaması
BTO´nun açıklaması
TOBB´dan KOBİ´lere “Nefes” kredisi
Türkiye´nin ilk Zeytin Kümesi Edremit´te kuruldu
Türkiye´nin ilk Zeytin Kümesi Edremit´te kuruldu
Edremit Kaymakamlığı, Edremit Belediyesi, Edremit Meslek Yüksekokulu, Edremit Ticaret Odası, Edremit Ziraat Odası ve Edremit Ticaret Borsası ile başlatılan “Edremit Zeytin Kümesi” adına yapılan çalışmalar meyvesini vermeye başladı.
“Termal Sağlık Turizmi” Edremit´te tartışılacak
“Termal Sağlık Turizmi” Edremit´te tartışılacak
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Güney Marmara Kalkınma Ajansı ve Balıkesir Üniversitesi işbirliğiyle 2-3-4 Kasım tarihlerinde “Termal Sağlık Turizm Sempozyumu” düzenlenecek.
3´NCÜ MİLLET PARKININ TEMELİ SAVAŞTEPE´DE ATILDI
3´NCÜ MİLLET PARKININ TEMELİ SAVAŞTEPE´DE ATILDI
3. Millet Parkı Savaştepe İlçesine kazandırılıyor.
Bandırma-Bursa karayolunda trafik kazası: 2 ölü
Bandırma-Bursa karayolunda trafik kazası: 2 ölü
Bandırma ilçe-sinde iki otomobilin çarpışması sonucu öğretmen çiftten İsmail Yaman (27) hayatını kaybederken, eşi Esra Duman Yaman (28) ile oğlu Kerem Yaman (2) ve diğer otomobilde bulunan bir kişi yaralandı.
Başkan Yıldız: Hedef; Üretim, Millileşme ve İstihdam Olmalı
Başkan Yıldız: Hedef; Üretim, Millileşme ve İstihdam Olmalı
MÜSİAD Balıkesir Şubesi Başkanı Tuncay Yıldız, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak´ın açıkladığı Yeni Ekonomi Programına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yıldız, açıklamasında şu hususlara dikkat çekti:
CHP´Lİ AKIN´DAN ÇALIŞANLARA NEFES ALDIRACAK TEKLİF
CHP´Lİ AKIN´DAN ÇALIŞANLARA NEFES ALDIRACAK TEKLİF
25 Milyon ücretli için vergi oranı yüzde 5 olsun
Gümrük kaçağı eşya ele geçirildi
Gümrük kaçağı eşya ele geçirildi
Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı´nca "Kaçakçılık" olaylarına yönelik yapılan istihbari çalışmalar sonucunda Adli makamlardan alınan arama kararına istinaden Sındırgı İlçesi Akçakısrak mahallesinde bir araçta arama yapıldı.
TERİHİ YAPIYA EK İNŞAT YAPILDI
TERİHİ YAPIYA EK İNŞAT YAPILDI
Yaklaşık 1 yıldan beri restore edilen tarihi eski Gar Oteli binası yanına bitişik olarak yaklaşık 30 metrekare büyüklüğünde bir camekânlı yapı yapıldı.
Başkan Kafaoğlu´ndan çocuklara eğitim seti
Başkan Kafaoğlu´ndan çocuklara eğitim seti
2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı´nın başlamasıyla birlikte Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, bu eğitim döneminde okula başlayan çocuklara eğitim hayatlarında başarılar dilerken özel hazırlanan kalem kutusu ve eğitim araçları hediyesi gönderdi.
Borsa yöneticilerinden TMO Genel Müdürüne ziyaret
Borsa yöneticilerinden TMO Genel Müdürüne ziyaret
Bandırma Ticaret Borsası Başkanı Halit Sezgin, başkan yardımcısı Muzaffer Zengin ve Genel Sekreter Ertunç İşbay, Toprak Mahsulleri Ofisi(TMO) Genel Müdürlüğü´ne atanan Ahmet Güldal´ı makamında ziyaret ettiler.
BAŞKAN GENÇER, “BÜYÜKŞEHİR YASASIYLA HİÇBİR YER İYİ YÖNETİLEMİYOR”
BAŞKAN GENÇER, “BÜYÜKŞEHİR YASASIYLA HİÇBİR YER İYİ YÖNETİLEMİYOR”
Ayvalık´ın CHP´li Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Büyükşehir Yasası ile hiçbir yerin iyi yönetilemediğini öne sürdü.
Vali Yazıcı, hayatı babasının işyerinde tanıdığını açıkladı
Vali Yazıcı, hayatı babasının işyerinde tanıdığını açıkladı
Balıkesir´de, Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında hayatını kaybeden esnaf ve sanatkârlar için lokma döküldü.
Kaçak İçki Üreten Eve Baskın
Kaçak İçki Üreten Eve Baskın
Bir ihbarı değerlendiren polis ekipleri, kaçak içki üretilen eve operasyon düzenledi.
Bandırma´da İlköğretim Haftası Kutlandı
Bandırma´da İlköğretim Haftası Kutlandı
2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı İlköğretim Haftası nedeniyle Bandırma 100. Yıl İlköğretim Okulu´nda kutlama programı düzenlendi
Kuşcenneti Festivali başladı
Kuşcenneti Festivali başladı
Kortej yürüyüşüne Erdek Belediye Başkanı Sarı da katıldı
BAŞKAN GENÇER, “AYVALIK´TA MADENE GEÇİT YOK
BAŞKAN GENÇER, “AYVALIK´TA MADENE GEÇİT YOK
Altınova denizinde maden araması için ÇED süreci başladı.
BAŞKAN KAFAOĞLU GAZİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
BAŞKAN KAFAOĞLU GAZİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
Gaziler Derneği´ne yer sözü verdi
Balıkesir polisi zehir tacirlerine nefes aldırmıyor
Balıkesir polisi zehir tacirlerine nefes aldırmıyor
Balıkesir polisi uyuşturucu ile mücadeleye hız kesmeden devam ediyor.
Unutmamayı unutma!
Unutmamayı unutma!
Sabah işe geç kalmış, panik halinde bir an önce hazırlanıp evden çıkmaya çalışırken, telefon çalar.
Bayan Kafaoğlu, 40 yıl önce mezun olduğu okulda
Bayan Kafaoğlu, 40 yıl önce mezun olduğu okulda
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu´nun eşi Didar Kafaoğlu, 40 yıl önce mezun olduğu Kayabey Ortaokulu´nda düzenlenen programa katıldı.
CHP Milletvekili Akın, un stoklarını sorguladı
CHP Milletvekili Akın, un stoklarını sorguladı
CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, halkın temel gıdası ekmeğin hammaddesi unda dövizdeki artışları fırsata çeviren stokçuların başta un sanayicilerine, fırıncılara ve tüketicilere zarar verdiğini söyledi.
FİDANLARIYLA BİRLİKTE BÜYÜYECEKLER
FİDANLARIYLA BİRLİKTE BÜYÜYECEKLER
2018- 2019 Eğitim ve Öğretim Yılı açılışında Kadriye Kemal Gürel İlkokulu´nda başlatılan ‘Okula Başlıyorum, Fidanımı Dikiyorum´ projesi kapsamında okula yeni başlayan öğrencilere fidan dağıtıldı.
Balıkesir kırsal da yürütülen çalışmalardan memnun
Balıkesir kırsal da yürütülen çalışmalardan memnun
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ,
Balıkesir´de Gaziler Günü törenlerle kutlandı
Balıkesir´de Gaziler Günü törenlerle kutlandı
Balıkesir´de 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle resmi tören düzenlendi.
Trafik kazasında ağır yaralanan İmam Zeynel Ayvaz kurtarılamadı
Trafik kazasında ağır yaralanan İmam Zeynel Ayvaz kurtarılamadı
2 Eylül tarihinde yolcu minibüsünün devrildiği ve 10 kişinin yaralandığı kazada ağır yaralanan İmam Zeynel Ayvaz (52) tedavi gördüğü Balıkesir Atatürk Hastanesi´nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.
Başpehlivanlığı Gümüşalan kazandı
Başpehlivanlığı Gümüşalan kazandı
Bandırma Belediyesi´nin bu yıl dördüncüsünü düzenlediği 17 Eylül Yağlı Pehlivan Güreşleri´nde başpehlivanlığı Hüseyin Gümüşalan kazandı.
Yeni Erdek Gazetesi
FACEBOOK´TA BİZ

RESMİ İLAN

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Linkler