Büyükşehir ?Sefanız Olsun´ projesiyle kadınlarla bir araya geliyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı ?Sefanız Olsun? projesiyle her hafta bir muhtarı ziyaret ederek mahallelerine konuk oluyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı ?Sefanız Olsun? projesiyle her hafta bir muhtarı ziyaret ederek mahallelerine konuk oluyor. ?Sefanız Olsun? projesi kapsamında, her hafta bir mahalleyi ziyaret ederek Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz´ın selamlarını ileten Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Elvan Bahar Göktepe, bu hafta Plevne Mahallesi kadınlarıyla bir araya gelerek sorunlarını dinledi.
Mahallenin kadınlarıyla buluşarak sohbet eden, dertlerini dinleyen ve mahallelerinin ihtiyaçlarını birinci ağızdan öğrenen Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Elvan Bahar Göktepe, bir hafta merkez bir hafta kırsal mahalleleri ziyaret ediyor. İlk olarak Adnan Menderes Mahallesi´nden başlayan proje, Turplu Mahallesi ve son olarak da Plevne Mahallesi ile devam etti. Muhtar Neslihan Atlı´nın eşliğinde, Plevne Mahallesi´nin kadınlarıyla İsmail Akçay Parkı´nda bir araya gelen Göktepe, Covid-19 süreci dolayısıyla 3 ayı aşkın bir süredir sosyal hayatlarına ara veren kadınlara; bu süreçte neler yaptıklarını, bir sıkıntı yaşadılarsa onların neler olduğunu ve belediyeden bir isteklerinin olup olmadığını sordu.
?Sefanız Olsun´ projesiyle, bayanlara yaklaşmak istediklerini dile getiren Göktepe, ?Özellikle ev hanımlarımız için ?Neler yapabiliriz, sosyal hayatlarına ne katabiliriz, nasıl faydalı olabiliriz?´ sorularımıza cevap bulmak için sizlerle bir araya geliyoruz. Eski, güzel mahalle kültürlerimizi hatırlayıp hoş sohbetler gerçekleştiriyoruz. Geldiğiniz için hepinize çok teşekkür ederim.? diye konuştu.
Sohbet esnasında Plevne Mahallesi kadınları tek tek kendilerini tanıtıp, ihtiyaç ve isteklerini dile getirerek Büyükşehir Belediyesi´ne teşekkür ettiler.
Haber Merkezi
  • Pazartesi 21.5 ° / 10.8 ° Yağmurlu fırtına
  • Salı 13.7 ° / 5.9 ° Moderate rain
  • Çarşamba 8.9 ° / 3 ° kırık bulutlar