Canbey, müsilaj sorunundan kurtulacağımızı öne sürdü

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, TBMM Müsilaj Araştırması Komisyonu´nun çalışmaları nedeniyle Ankara´da bu sorunun çözümü için uğraş veriyor.

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, TBMM Müsilaj Araştırması Komisyonu´nun çalışmaları nedeniyle Ankara´da bu sorunun çözümü için uğraş veriyor.
Marmara Denizi´nde meydana gelen ve ülkemizin gündeminde yoğun yer bulan müsilaj (deniz salyası) sorununa çözüm bulmak ve alınacak tedbirleri belirlemek için TBMM bünyesinde kurulan Müsilaj Araştırma Komisyonu Başkanvekilliği görevini yürüten Mustafa Canbey, komisyon toplantıları nedeniyle Ankara´da çalışmalarını sürdürüyor.
Meclis Araştırma Komisyonu, konunun uzmanlarının ve akademisyenlerin görüşlerini alıyor, konuyu tüm yönleriyle masaya yatırarak müsilaja karşı çözüm önerilerini raporluyor.
Önümüzdeki dönemde, gerek görülmesi halinde deniz salyasının yaşandığı bölgelerde incelemeler yapacak olan komisyon, tüm bu çalışmaların ardından Marmara Denizi´nde görülen ve ekolojik dengeyi tehdit eden deniz salyası probleminden kurtulmak için alınması gereken önlemleri belirleyecek.
Konuya ilişkin açıklama yapan Canbey ?Marmara Denizi´miz başta olmak üzere, denizlerimizde görülen müsilaj probleminin çözümüyle ilgili Müsilaj Araştırma Komisyonu olarak yoğun bir mesai yürütüyoruz. Türkiye´nin farklı üniversitelerinden, alanında uzman bilim insanlarımızı dinliyoruz. Kurumlarımızın çalışmalarını takip ediyoruz. Nihayetinde çözüm önerilerimizi raporlayıp kamuoyu ile paylaşacağız. İnşallah en kısa sürede denizlerimizi kirleten, ekolojik dengeyi tahrip eden bu problemden kurtulacağız.? dedi.
Haber Merkezi
  • Pazar 16.3 ° / 8.6 ° Bulutlar
  • Pazartesi 17.3 ° / 10.4 ° kırık bulutlar
  • Salı 15.8 ° / 7.5 ° Hafif yağmur