Cumhurbaşkanı ve Başbakan Balıkesir´de halka seslendi

Başbakan Binali Yıldırım, Balıkesir Atatürk Stadyumu´nda vatandaşlara seslendi.

Başbakan Binali Yıldırım, Balıkesir Atatürk Stadyumu´nda vatandaşlara seslendi.
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın mitingi öncesi kürsüye gelen Başbakan Yıldırım, meydandaki coşkulu kalabalığı görünce, Balıkesir´in kararını vermiş olduğunu söyledi.
Yol boyunca Balıkesir halkının kendilerine sevgi gösterisinde bulunduklarını ifade eden Yıldırım, sevgi gösterilerinden çok etkilendiğini açıkladı.
Konuşmasının sonunda Balıkesir´e yapılacak hizmetleri aktaran Yıldırım, ?Balıkesir-Dursunbey yolu önümüzdeki sene bitiyor. Dursunbey´e bu sene sonuna kadar doğalga

Yıldırım´dan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan söz aldı
Balıkesir Atatürk Stadyumu´nda binlerce partililere seslenen Cum-hurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında bol bol CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce´yi eleştirdi.
?Seçimler için meydanlara çıkan adayları görüyorsunuz değil mi?. Ne diyorlar ülkemizin menfaatine, milletimizin hayrına bir şey söylediklerini duyan var mı? Ana Muhalefet Partisinin Cumhurbaşkanı adayı başka, projeleri açıklayan kişi başka nasıl iş bu. Cumhurbaşkanı adayı kös kös otuyor. Genel Başkanları çıkmış proje açıklıyor. Yahu o mu idare edecek o memleketi. Eğer o idare edecekse bay Kemal aday olsaydı, niye olmadı. Fakat adayları ne diyordu. Bir kere çıktın yenildin. İki kere çıktın yenildin. Üç kere çıktın yenildin. Dört kere çıktın yenildin. Yenildin, yenildin, yenildin. Hala duruyorsun ya. Öyle diyordu. Bu nasıl iştir. Sonunda aday oldu. E şimdi de beyannameyi o açıklıyor. Ya niye Cumhurbaşkanı adayınız açıklamıyor da, o açıklıyor. Projeler kimin projesi, Cumhurbaşkanı adayının projeleri nerede yok. Ya o mu idare edecek, o mu idare edecek belli değil? dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nu kast ederek,
"Kaybedeceğini bildiği için milletin karşısına aday olarak çıkmaya yüreği yetmeyen Ana Muhalefetin başındaki zat, partisinin koltuğunu da bırakmadığı için işte bu garabetleri yaşıyoruz. Davulu birinin boyna asıp, tokmağı diğerinin eline vererek ülke yönetmeye talip olunur mu? Ya. Partinizi emanet etmediğiniz kişi milletin karşısına çıkartıp, Türkiye´yi buna emanet edin. Bu nasıl iştir. Türkiye sizin partinizden daha mı kıymetsiz. Siz milletle dalga mı geçiyorsunuz. Bu kafayla zaten milletimiz bunlara ülke emanet etmezler? diye konuştu.
Konuşmasının ardından AK Parti Balıkesir milletvekili adaylarıyla vatandaşları selamlayan Cumhur-başkanı Erdoğan, mitingden sonra Balıkesir Valiliğini ziyaret ederek Vali Ersin Yazıcı´dan şehirde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Valilik ziyaretinden sonra Kuvayı Milliye Meydanında AK Parti Balıkesir İl Başkanlığı tarafından düzenlenen iftara iştirak eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra bir kafede vatandaşların Türk kahvesi teklifine icabet etti.
Haber Merkezi

 
  • Cuma 29.3 ° / 13.7 ° Bulutlar
  • Cumartesi 34.8 ° / 16.4 ° Dağınık bulutlar
  • Pazar 34.1 ° / 18.8 ° Bulutlar