Bugün, 17 Ocak 2022 Pazartesi

Dünya 1. si ve 2. sinden İl Milli Eğitim Müdürü’ne ziyaret

Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tatlı, “Dünya Birinciliği” ve “Dünya İkinciliği” elde eden Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Işık Erkek ve Altuncan Huban Gülen’i makamında kabul ederek ödüllendir

Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tatlı, “Dünya Birinciliği” ve “Dünya İkinciliği” elde eden Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Işık Erkek ve Altuncan Huban Gülen’i makamında kabul ederek ödüllendirdi. 
22-25 Kasım 2021 tarihleri arasında Dünya çapında çevirim içi olarak gerçekleştirilen “Global Competition For Life Sciences (GloCoLiS)” Uluslararası Yaşam Bilimleri Yarışması’nda ülkemizi temsil eden Işık Erkek ve Altuncan Huban Gülen’i, danışman öğretmenleri Burcu Güler ve okul müdürü Turgut Kıvanç eşliğinde kabul eden İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tatlı elde etmiş oldukları büyük başarıları nedeniyle öğrencileri tebrik etti. 
148 takımın finale kaldığı Uluslararası Yaşam Bilimleri Yarışması’nda BİYOTIP Kategorisinde Dünye 1. ciliği ve yine aynı kategoride Dünya 2. ciliği elde eden öğrencilerimiz Işık Erkek ve Altuncan Huban Gülen ile danışman öğretmenleri Burcu Güler’i yaşatmış oldukları bu gurur için teşekkür eden Tatlı “Gençlere inancımız ve güvenimiz tam. Sizler de bu başarınızla araştıran, üreten, kendini geliştiren bir nesle sahip olduğumuzu bir kez daha göstermiş oldunuz. Bu tür yarışmaların devam etmesi ve bu yarışmalara katılan öğrenci ve öğretmenlerimizin sayısının artmasını ümit ediyorum. Bu süreçte sizlere destek olan ailelerinize, öğretmenlerinize ve idarecilere yürekten teşekkür ediyorum.” dedi. 
Ziyaret, Tatlı’nın başarılı öğrenciler ile öğretmenlerine hediye takdimi ile sona erdi. 
Haber Merkezi
  • Pazartesi 8.8 ° / -0.4 ° Bulutlar
  • Salı 4.7 ° / -0.8 ° Hafif yağmur
  • Çarşamba 3 ° / -4.1 ° Dağınık bulutlar