Edremit Belediyesi ile ÇYDD arasında ilişki yok

9 Eylül Edremit'in Kurtuluş Günü çerçevesinde düzenlenen etkinliklerde, programda yer almamasına rağmen Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) tarafından sahnelenen gösteri tepkilere neden oldu.

9 Eylül Edremit'in Kurtuluş Günü çerçevesinde düzenlenen etkinliklerde, programda yer almamasına rağmen Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) tarafından sahnelenen gösteri tepkilere neden oldu. 
Edremit Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, gösteriyi icra eden ekibin belediye ile herhangi bir ilişkisinin bulunmadığı açıklandı. 
Edremit Belediyesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Belediyemizin, Türk Kadını'nı esaret altında gösterecek bir mizansenin içerisinde yer alacağını düşünmek dahi çok büyük bir saygısızlıktır. Kaldı ki söz konusu oyunda, Türk Kadını'na biçilmek istenen esaret zincirinin kırıldığı ifade edilmektir. Aksi bir mesaj verilmiş olsaydı, tepkimizi o esnada gösterir, gerekirse gösterinin devam etmemesini sağlardık. Söz konusu görüntülerin sosyal medyada yayılması ile birlikte, herkesin malumu olan çevrelerce konu bir algı yaratma kampanyasına dönüştürülmüştür. Belediyemizin söz konusu gösteri veya gösteriyi icra eden ekip ile bir ilişiği bulunmamaktadır. Bizler, halkımızın inancı ve yaşam tarzına sonuna kadar saygılıyız. Halkımızın tek bir ferdinin dahi inancına saygısızlık yapılmış olsa, o'nun da hak ve hukukunu sonuna kadar koruyacağımızın bilinmesini isteriz. Buna rağmen çeşitli basın yayın kurumları ve sosyal medyada konunun "CHP'li Edremit Belediyesi" olarak lanse edilmesi dahi, amacın aslında neye hizmet ettiğini açıkça göstermektedir. Belediyemizin vizyonu ve Belediye Başkanımızın siyasi duruşu; Türk Kadını'nı her zaman hak ettiği şekilde ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün,’Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın’ ifadesiyle aynı çizgidedir. Bizler; bu toprakları vatan kılan Nene Hatun'ların, Kara Fatma'ların, Halime Çavuş'ların, Gördesli Makbule'lerin ve cepheye gözünü kırpmadan yürüyen on binlerce kahraman Türk Kadını'nın torunları olmaktan onur ve gurur duyuyoruz.”                                  Haber Merkezi
Anahtar Kelimeler: Edremit Belediyesi arasında ilişki
  • Salı 15.8 ° / 7.5 ° Hafif yağmur
  • Çarşamba 11.2 ° / 4.7 ° bulutlu bulutlar
  • Perşembe 14.2 ° / 4.6 ° Dağınık bulutlar