316844929
Bugün, 28 Mayıs 2022 Cumartesi

Erdek Kaymakamı Atasoy: ?Covid-19 mücadelesi ancak el birliğiyle mücadele edilerek kazanılır?

Erdek Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy, koronavirüsü yenmenin tek yolunun, birlikte mücadele etmekten geçtiğine dikkati çekti.

Erdek Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy, koronavirüsü yenmenin tek yolunun, birlikte mücadele etmekten geçtiğine dikkati çekti.

Kovid-19 ile mücadelenin sadece devletin görevi olmadığının altını çizen Atasoy, şu değerlendirmede bulundu:

?Koronavirüs musibetinden kurtulmak için zaten devletimiz her çeşit çalışmayı yapıyor. Ama bu mücadeleyi sadece devlet görevlilerinin yürütmesine bırakmak doğru değildir. Bu hastalıktan kurtulmanın tek yolu ancak tüm vatandaşlarımızın, sorumluluk duygusu içinde, topyekun mücadelesinden geçer.?

SIKI DENETİMLERİMİZ SÜRECEK

Erdek´te pandemi mücadelesini büyük bir kararlılıkla sürdüreceklerine işaret eden Kaymakam Atasoy, şunları söyledi:

?Pandemi Denetleme Komisyonu´nu oluşturduk. Komisyonun yakalıklarını da bastırdık. Erdek ilçesi sınırları içinde her yeri, her gün denetleyeceğiz. Özellikle de plajlara, Çuğra ve Kurbağalıdere´deki turistik tesislerdeki denetimlere ağırlık vereceğiz. Çünkü gözlemlerimize göre, özellikle deniz kenarındaki vatandaşlar, buraları özgürlük alanı olarak görüyor. Maske takmıyor. Oysa buralarda da mutlaka maske kullanılmalı. Bu arada tüm otel ve motellere pandemiyle mücadele konusunda alınması gereken önlemlerle ilgili talimatları liste olarak gönderdik. Sahillerde, özellikle şezlonglar arasındaki mesafe en az 1,5 metre, şezlonglardaki minderler yıkanabilir, silinebilir özellikte olacak. Bunların dışında daha birçok talimatı bildirdik. Bunların takipçisi olacağız. Erdek olarak pandemi konusunda şu anda iyi durumdayız ama bunu sürdürmemiz gerekiyor. Çünkü Erdek, vatandaşlar açısından sürekli sirkülasyonun yaşandığı bir ilçe konumunda. Bu mücadelede başarılı olduğumuz takdirde turizm açısından önümüzdeki yıl, Erdek için daha parlak olacaktır.?

AMACIMIZ ERDEK´İ HEP BİR ADIM İLERİYE GÖTÜRMEK

Erdek´i, birlik ve beraberlik ruhu içinde hep bir adım öne götürmeyi amaçladıklarını vurgulayan Atasoy, şöyle konuştu: 

?Hedefimiz, ülkemizin en eski ve ilk turizm merkezi olan Erdek´imizi, turizmdeki o eski cazibeli, parlak günlerine yeniden döndürmektir. Bunun için çaba harcayacağız. Tabii ki bu hedefe ulaşmak yalnız bizim çabalarımızla gerçekleşmez. Esnafımızdan tüm vatandaşlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımızdan medyamıza kadar herkesin birlikte bu hedefe kilitlenmesi gerekir.?

Erdek Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy, fırsat buldukça Erdek´e bağlı kırsal mahalleleri ziyaret ettiğini, bu arada üç mahalleye ziyaret gerçekleştirdiğini sözlerine ekledi.

Haber : Önder Balıkçı-Tuncay Ertan
  • Cumartesi 29 ° / 15.7 ° Bulutlar
  • Pazar 28.9 ° / 17.2 ° Dağınık bulutlar
  • Pazartesi 29.8 ° / 15.3 ° Bulutlar