Erdek Öğretmenevi yeni yerinde

Erdek Öğretmenevi, 2020 yaz turizm sezonuna yeni kiraladığı turistik tesiste konuklarını ağırlamaya hazırlanıyor.

Erdek Öğretmenevi, 2020 yaz turizm sezonuna yeni kiraladığı turistik tesiste konuklarını ağırlamaya hazırlanıyor.
Erdek Öğretmenevi Hizmet Binası´nın deprem riski nedeniyle geçtiğimiz Şubat ayında yıkılmasıyla, ilçede eksikliği hissedilen Öğretmenevi Binası olarak kullanılmak üzere başlatılan yer arayışı mutlu sonla bitti.
Erdek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, geçici olarak Öğretmenevi Hizmet Binası olarak kullanılmak üzere İlçemiz Çuğra Bölgesi´nde yıllardır Bermuda Eker Otel adıyla hizmet veren turistik tesisi kiralarken, konuk kabulüne 1 Haziran 2020 tarihinde başlanacak.
Erdek Öğretmenevi yaz sezonu öncesi hazırlıklarını tamamlayarak Haziran ayının gelmesiyle bölge turizmine katkı sağlamayı hedefliyor.
Konuyla ilgili basına açıklama yapan Erdek Öğretmenevi Müdürü Berkant Ayhan, yıkılan Öğretmenevi Hizmet Binası´nda 2019 yılında 11 bin 768 kişiye konaklama hizmeti verildiğini hatırlatıp, 2020 yılı yaz sezonu öncesi tüm hazırlıklarını tamamladıkları söyledi.
Yeni kiraladıkları yeni yerde 4 Mayıs 2020 tarihinden itibaren rezervasyon alınmasına başlanıldığını ifade eden Ayhan, ?Kiraladığımız tesis 27 oda 72 yatak kapasitesine sahip. 1 kurum müdürü ve 6 personelimiz ile hizmet verilecek. Tesisimiz içerisinde restoran ve kafeteryamız yer alıyor. 1 Haziran´da başlayacak olan konuk kabulümüz Turizm ve Kültür Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı´nın COVİD 19 talimatları doğrultusunda yapılacaktır. Konuklarımızı hijyenik bir ortamda ağırlayacağız.? dedi.
Diğer yandan Erdek ögretmenevi müdürü Berkan Ayhan, tesisin hazırlanmasında emeği geçen personeline ayrıca teşekkür etti.
Haber: Tuncay Ertan
  • Pazar 16.3 ° / 8.6 ° Bulutlar
  • Pazartesi 17.3 ° / 10.4 ° kırık bulutlar
  • Salı 15.8 ° / 7.5 ° Hafif yağmur