Erdek´te, ?15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü´ kutlandı

Erdek´te ?15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü´ dolayısıyla şehitlerimizi anma programı düzenlendi.

Erdek´te ?15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü´ dolayısıyla şehitlerimizi anma programı düzenlendi.
Gün boyu süren program kapsamında dün Erdek Şehitliği ziyaret edildi, ardından öğle namazı öncesi Erdek Merkez Piri Reis Camiinde Şehitler için Kur´an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okundu,
Erdek Şehitliği´ne gerçekleşen ziyarete Erdek Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy, Erdek Garnizon Komutanı Dz.Alb. Ömer Karakaş, Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık, protokol üyeleri ve şehit aileleri katıldı.
Şehitlik Anıtı önünde Cumhuriyetimizin Banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Ardından Şehit J.Kd.Yzb. Selim Özdemir´in kabri ziyaret edilerek okunan dualarla şehitlik ziyareti son buldu.

İlçemizde bir restoranda, şehit ailelerine öğle yemeği verildi. Yemeğe protokol üyeleri ile aileleri katıldı.
Saat 20.00´de, Ali Haydar Sarı Sahil Bandı´nda başlayan Demokrasi ve Birlik Yürüyüşü, Cumhuriyet Alanı´nda son buldu.
Saat 21.00´de, Cumhuriyet Alanı´nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın ardından Kur´an-ı Kerim tilaveti, sinevizyon gösterisi yapıldıktan sonra Belediye Başkanı Burhan Karışık kısa bir konuşma yaptı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın konuşmasının canlı olarak sinevizyondan izlenmesinin ardından Erdek Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy bir konuşma yaptı.
Mehteran, ilahi grubu ve semazen gösterilerinin yapıldığı program, ilçe müftüsünün duası ile sona erdi.
Cumhuriyet Alanı´ndaki törene Erdek Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy, Garnizon Komutanı Dz.Alb. Ömer Karakaş, Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık, Erdek Cumhuriyet Savcısı Sercan Atakan, protokol üyeleri, siyasi partilerin temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.
Haber: Tuncay Ertan
  • Pazartesi 35.8 ° / 17.5 ° Bulutlar
  • Salı 35.1 ° / 16.3 ° kırık bulutlar
  • Çarşamba 26 ° / 12.4 ° kırık bulutlar