Bugün, 20 Ocak 2022 Perşembe

Gazeteciler Cemiyeti’nden 6 Eylül Kurtuluş Günü mesajı

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC), Balıkesir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yılı nedeniyle yayımladığı mesajda...

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC), Balıkesir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yılı nedeniyle yayımladığı mesajda, Hasan Basri Çantay'ın "Biz övünme vesilesi aramadık, vazifemizi yapmaya çalıştık" sözlerini anımsatarak kurtuluş mücadelesinde Balıkesir Basınının üstlendiği misyona dikkat çekti. 

BGC, 6 Eylül Kurtuluş Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verildi:
"İşgal yıllarında, yayımladıkları Ses, Doğru Söz, İzmir'e Doğru gazetelerini, yumurta sepetleri ve saman balyaları arasında ulaştırdıkları vatandaşları Reddi İlhak Cemiyeti’ne katılmaya çağıran, Balıkesir, Bergama, Soma cephelerindeki kahramanlara moral motivasyonu aşılayan Milli Mücadele Basınının Balıkesir'deki kalemleri Mustafa Necati, Hasan Basri Çantay, İsmail Hakkı ile Vasıf ve Esat Çınar kardeşler başta olmak üzere vatan için, bayrak için can, kan veren tüm yiğitleri saygı, rahmet, minnetle anıyoruz. Türk basını dün olduğu gibi bugün de ülkesinin hizmetindedir. Türkiye Cumhuriyeti'ne yönelik her tehdit karşısında, her an kalemlerini silah olarak kullanmaya hazırdır. Milli Mücadelede üstlendikleri misyon ile halkımızı aydınlatıp, cephelerdeki kahramanlarımıza moral veren Balıkesir Basınının temsilcileri olarak karanlıktan aydınlığa kavuşmamızın 99. yılını gururla kutluyoruz. Bu vesileyle Kuvay-i Milliye'nin Başkenti olan Balıkesir'e İSTİKLAL MADALYASI verilmesi talebimizi bir kez daha haykırıyoruz.” 
  • Perşembe 8.4 ° / -1.2 ° Açık hava
  • Cuma 8.8 ° / 5.4 ° bulutlu bulutlar
  • Cumartesi 6 ° / -1.4 ° Heavy snow