“Görkemli Hatıralar”a Ahmet Mekin damgası

Serhan Asker’in sunduğu, cumhuriyet alanında kalabalık bir topluluğun izlediği programa konuşmacı olarak “Yeşilçam Efsanesi” Ahmet Mekin, oyuncu Erol Tezeren, Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun ve müzisyen Vedat Sakman katı

Serhan Asker’in sunduğu, cumhuriyet alanında kalabalık bir topluluğun izlediği programa konuşmacı olarak “Yeşilçam Efsanesi” Ahmet Mekin, oyuncu Erol Tezeren, Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun ve müzisyen Vedat Sakman katıldı.

“Görkemli Hatıralar” programına oyuncu Ahmet Mekin’in siyasi açıklamaları damgasını vurdu. 70 yıldan beri Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) üyesi olduğunu belirten Mekin, sanatçıların, ülke sorunları hakkında düşüncelerini çekinmeden, cesaretle açıklamaları gerektiğine işaret ederek, bir ülke için bilim, sanat ve sporun öneminin altını çizdi. Her şeye karşın Türkiye’nin geleceğinden umutlu olduğunu vurgulayan Mekin, “Umut biterse hayat biter” diye konuştu.

Program sırasında, Cengiz Aytmatov’un romanından alarak Ali Özgentürk’ün senaryosunu yazdığı, Ahmet Mekin’in de önemli bir rolünü üstlendiği, Türk sinemasının kült filmi “Selvi Boylum Al Yazmalım”dan görüntüler de yansıtılarak, film üzerine sohbet edildi.

Âşık Veysel, Neşet Ertaş, Bülent Ortaçgil ve Fikret Kızılok’un da şarkı ve türküleriyle anıldığı programa televizyon program yapımcısı Nebil Özgentürk de telefonla bağlanarak değerlendirmelerde bulundu.

Programda konuşan Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, CHP’nin Bandırma’da birlik ve beraberlik içinde üst üste üç dönemden beri yerel yönetimde iktidarını sürdürdüğünü belirterek, “Bandırma, çağdaş, Atatürkçü bir cumhuriyet kentidir” dedi.

Haber : Önder Balıkçı
Zümrüt Bahar Boz
2.10.2021 16:26:11
Çok güzel bir programdı.Cumhuriyet Meydanı'ndaydık.Süper günlerdendi.Çok teşekkür ederiz başta Belediye Başkanımız Tolga Tosun ve emeği geçen herkese.En sonda da siz SERHAN ASKER'LE GÖRKEMLİ HATIRALAR ekibi ve Size.İyi ki varsınız.Hiç bir hafta kaçırmıyoruz artık.Sağ olun güzel insanlar.

  • Çarşamba 8.9 ° / 3 ° kırık bulutlar
  • Perşembe 14.7 ° / 3.2 ° Bulutlar
  • Cuma 16.3 ° / 7.9 ° kırık bulutlar