Güvenliğinizi Üst Seviyeye Çıkaracak Antivirüs Programları

Ev ya da iş yerinizde kullandığınız bilgisayarlarınız zararlı yazılımlar ya da içeriklere maruz kalabilir.

Ev ya da iş yerinizde kullandığınız bilgisayarlarınız zararlı yazılımlar ya da içeriklere maruz kalabilir. Bu durumda bilgisayarınız için özel güvenlik önlemleri almanız gerekir. Aynı tehlikeler tablet ya da akıllı telefonlar için de geçerlidir. Bu tarz zararlı yazılımlardan korunabilmek için antivirüs programları kullanabilirsiniz. Bu programlar kişisel bilgilerinizi korumada sizlere yardımcı olur.

Antivirüs programlarını kullanarak cihazlarınızdan internette gezinti yaparken güvenle işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bu programlar başka bir cihaz ya da internet üzerinden bilgisayarınıza zararlı yazılımların bulaşmasını engeller. Kredi kartı bilgileri ya da banka hesap bilgileri gibi dijital verilerinizi antivirüs yazılımları sayesinde güvenle koruyabilirsiniz. Ayrıca bu programlar bilgisayarınızda yer alan güvenlik açıklarını da gidermeye yarar.

Akıllı telefonlar için Android ya da IOS işletim sistemine özel güvenlik yazılımları da bulabilirsiniz. Mobil korumaya destek olan bu programlar cihazın arkasında çalışan yazılımları da kapatarak performans arttırmanıza da yardımcı olur. Bireysel kullanıma özel bir program alabileceğiniz gibi server üzerinden paylaşabileceğiniz özel iş yeri antivirüs programları da alabilirsiniz.

Antivirüs Programları Ne Kadar Gerekli?

Elektronik cihazınıza bulaşacak bir zararlı yazılım işletim sistemine ve donanım yapısına çok ciddi zararlar verecektir. Bu zararlar sebebiyle hem maddi hem de manevi kayıplara uğrayabilirsiniz. Virüsler internet ve ağ bağlantıları üzerinden cihazınıza girebilir. Cihazınıza bulaşan zararlı yazılımlar sizin haberiniz olmadan bilgisayarınızda çalışır durumdadır. Bu uygulamalar kredi kartı gibi özel bilgilerinizi kötü niyetli kişilerin öğrenmesine yol açabilir. Bu durumlardan korunabilmek için bir antivirüs uygulamasına sahip olmanız şarttır.

Bazı antivirüs programları internetten indirerek kurabileceğiniz ücretsiz yapıdadır. Ancak bu ürünler bir süre sonra geçerliliğini yitirecektir. Ayrıca çok kısıtlı bir koruma sunacaktır. Bu yüzden daha donanımlı, sürekli kendini güncelleyen tam sürüme sahip antivirüs programları satın alarak cihazlarınızı güvenlik zafiyetlerine karşı koruyabilirsiniz.

Antivirüs Programı Avantajları

Bilgisayar, tablet ya da akıllı telefon gibi birçok cihazınızda kullanabileceğiniz antivirüs programları veri yedekleme ve güvenli internet bankacılığı işlemlerinde sizlere başarılı performans sunacak ürünlerdir. Bu cihazlar artık olan dosyaları temizler ve sisteminizi sürekli optimize ederler. Ayrıca farklı yazılım kullanmaya gerek kalmadan bilgisayarınızdaki tüm güvenlik önlemlerini almanızı sağlar.

Her bilgisayar ya da akıllı cihaz ilk kullanmaya başladığınız anda son derece hızlı bir performans gösterir. Ancak zaman içinde cihazlarınıza kötü niyetli yazılımlar gelir ve cihazınızda çerezler oluşturur. Bu çerezlere bağlı olarak bilgisayar ya da akıllı telefonunuzun hızı yavaşlamaya başlar. Sürekli hata veren ve sizi çileden çıkartan bir cihaz haline gelir. Antivirüs programları bilgisayarınıza gelen kötü kaynaklı yazılımları ortadan kaldırdığı için performansının da yüksek kalmasını sağlar. Tam sürüm bir antivirüs programı sayesinde cihazınızda reklam ya da başka yük olacak tüm her şeyi uzak  tutabilirsiniz. Siz de Akrep adresini ziyaret ederek ihtiyacınıza uygun olan antivirüs programının hangisi olduğuna karar verebilirsiniz.

Haber Merkezi
  • Cuma 22.3 ° / 10.3 ° kırık bulutlar
  • Cumartesi 22.5 ° / 10.9 ° Bulutlar
  • Pazar 18.7 ° / 11 ° kırık bulutlar