İVRİNDİ´YE MİLLET PARKI
Başkan Kafaoğlu, “Belediyecilikte trend değişti”
Tarih: 9.8.2018 22:24:45/ 127okunma / 0yorum

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından İvrindi´ye yapılması planlanan ve toplamda 55 dönüm araziye oturan Millet Parkı´nın temeli dün düzenlenen görkemli törenle atıldı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu´nun yanı sıra Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Adil Çelik, Belgin Uygur, Yavuz Subaşı, Mutlu Aydemir, İvrindi Belediye Başkanı Recai Baytar, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy ve Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal gibi isimler katıldı.
Temel atma töreninde ilk konuşmayı İvrindi Belediye Başkanı Recai Baytar yaparken; İvrindi´ye kazandırılan böylesine Millet Parkı için başta Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu olmak üzere herkese teşekkür ettir.
TAKSİM MEYDANI´NDAN BÜYÜK
Törene katılan milletvekilleri adına konuşan AK Parti Milletvekili Yavuz Subaşı, İvrindi´ye yapılacak olan Millet Parkı´nın İstanbul´da Taksim Meydanı´na yapılan Gezi Parkı´ndan daha büyük olduğunu ifade ederek özetle şunları söyledi; “Bugün İvrindi´de Millet Parkı´nın temellerini atmak için bir aradayız. Görüyoruz ki, 55 bin metrekarelik bir alana kurulacak park. İstanbul Taksim Meydanı´nda yapılan Gezi Parkı 42 bin metrekareye oturuyor. Sosyal donatılarla birlikte bu alan 45 bin metrekareye yükseliyor. Ancak güzel İvrindimize yapılacak olan Millet Parkı 55 bin kareye otururken; 37 bin metrekaresi yeşil alandan ibaret. Bu nedenle Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Zekai Kafaoğlu ve kurmaylarını canı gönülden kutluyorum.”
BELEDİYECİLİKTE TREND DEĞİŞTİ
Törende konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ise Büyükşehir olarak sadece Merkez´in değil bütün 20 ilçenin Belediyesi olarak görev yaptıklarını dile getirerek sözlerini şöyle sürdürdü: “20 ilçe 900 kırsal mahallemizin Belediyesiyiz. Bütün ilçelerimizi bütün yerleşim birimlerimizi kucaklamamız lazım. Oralardaki ihtiyaçları gidermemiz lazım. Cumhurbaşkanımızın seçimler öncesinde söylemiş olduğu; insanların artık gönüllerine dokunmak lazım. İnsanların ihtiyaçlarına birebir cevap vermek lazım. Belediyecilik artık insanların doğumundan ölümüne kadar her ihtiyacıyla ilgilenmek onun hayatını kolaylaştırmak, onun bu dünyada mutluluğu ve huzuru için her türlü imzamızı atmamız gerekiyor. Trend gittikçe bu tarafa gidiyor ve doğru olanı da bu. Tabi asli işlerimiz var mutlaka yapılacak. Ama insanların hayat standartlarını yükseltecek işlere imza atmamız gerekiyor.”
İVRİNDİ´NİN PARK SORUNUNU KÖKÜNDEN ÇÖZÜYORUZ
İvrindi´ye yapılacak olan Millet Parkı´nın konseptini Millet Bahçeleri konseptine yükseltileceğini ifade eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu sözlerini şöyle sürdüdü; “Bugün temelini atacağımız Millet Bahçesi de bu tarz bir proje. İnsanlarımız artık daha fazla yeşil alan istiyor. Yürüyüş yolları istiyor. Bisiklet yolları istiyor. Fitness alanları istiyor. Piknik alanları istiyor. Çay kahve içeceği kafeteryalar istiyor. İnsanlarımız artık donanımlı yerler istiyor. İşte Millet Bahçeleri insanların bu asli ihtiyaçlarından bir tanesi. Bu nedenle bu proje çok önemli bir proje idi. Biz de Balıkesir olarak nerelere Millet Bahçeleri yapabiliriz diye arkadaşlarımız ciddi bir çalışmanın içine girdiler. İvrindi Millet Parkı daha önceden planlanmış bir projeydi. Bunun konseptini daha da geliştirerek Millet Bahçesi konseptine yükselteceğiz. İçine kütüphane ve kafeteryası sonradan eklenecek. İvrindi´nin park ihtiyacını kökünden çözmüş olacağız.”
KİŞİ BAŞINA 8 METREKARE YEŞİL ALAN
Temeli atılan İvrindi Millet Parkı´ndaki yeşil alan miktarını İvrindi nüfusuyla orantılayan Başkan Zekai Kafaoğlu, sözlerini şöyle noktaladı; “İvrindi´nin tüm kırsal mahalleleri ile birlikte nüfusu 39 bin kişi. Yani bütün İvrindi´yi toplasanız burada kişi başına 1 metrekareden daha fazla yeşil alan düşüyor. İvrindi´nin merkezini düşünecek olursak yaklaşık nüfusu 7 bin. Burada sadece İvrindi Merkezi´nde yaşayan insanlara kişi başına 8 metrekareden daha fazla yeşil alan düşüyor. İşte AK Parti Belediyeciliği´ndeki fark burada. Yeşil alanları arttırma gayreti içerisindeyiz. Bundan sonra da artırmaya devam edeceğiz. Millet Parkı´nın içerisinde 3 adet Çocuk Oyun Grupları, Survivor Parkı, Oturma ve Dinlenme Alanları, Fitness Aletleri, 24 adet Piknik Alanları, 4 adet Kamelya, WC-Mescit, Yürüyüş Yolu (650 m), Bisiklet Parkuru (650 m), 34.000 m² Yeşil Alan, Otopark, Aydınlatma İmalatları yer alıyor. İnşallah tamamlandığında İvrindili hemşerilerimizin nefes alabileceği güzel bir mekana sahip olacağız. İvrindimize, İvrindililerimize hayırlı uğurlu olsun.”
BÜYÜKŞEHİR GÜZEL İŞLER YAPIYOR
Temel atma töreninde son olarak konuşan Vali Ersin Yazıcı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve kurmaylarına teşekkür ederek özetle şunları söyledi; “Öncelikle okullar bölgesine Büyükşehir Belediyemizin böyle güzel bir parkı hediye etmiş olması bizim açımızdan, eğitim sürecinde bulunan öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz açısından çok güzel. Çok çok teşekkür ediyoruz. Adeta bir çiçek bahçesinde sevgili gençlerimizi eğitimlerini alacaklar. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bütün dünyada artık şehirlerin yarıştığını biliyor. Devletlerarası yarışın yanında artık dünyadaki konsept son 10-15 yıldır şehirler birbiriyle yarışıyor. Bu yarışta şehirlerin kişi başına düşen yeşil alanı da en önemli kriterlerden bir tanesi. Engelliye sunduğu hizmetler. Şehirde tüketilen enerji miktarı ama önemli kriterlerden bir tanesi kişi başına düşen yeşil alan. Tabi İvrindi bunu hak ediyor. Diğer ilçelerimizde hak ediyor. Büyükşehir Belediyemiz Balıkesir´i dünyada sayılı iller arasında bu yarışta önde olan grup içerisine almak adına güzel şeyler yapıyor. Biz de elimizden geleni desteği yapıyoruz.”
29 EKİM´E BİTİRİLECEK
Konuşmaların ardından il protokolünün topluca gerçekleştirdiği temel atma töreni öncesinde Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, yüklenici firma sahibi ile pazarlık yaparak parkın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´na yetiştirilmesinin sözünü aldılar.
Pazarlığın ardından Milletvekilleri, Belediye Başkanları ve Vali Ersin Yazıcı birlikte bastıkları buton ile inşaata ilk harcı bıraktılar.
Haber Merkezi
Kaynak: YENİ ERDEK

Anahtar Kelimeler: İVRİNDİ MİLLET PARKI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İnşaat maliyet endeksi aylık % 1,63 arttı
İnşaat maliyet endeksi aylık % 1,63 arttı
İnşaat maliyet endeksi (İME), 2018 yılı Temmuz ayında bir önceki aya göre % 1,63, bir önceki yılın aynı ayına göre % 27,01 arttı.
Edremit 3. “Yorkshire Kanarya Şovu” hazırlıkları tamamlandı
Edremit 3. “Yorkshire Kanarya Şovu” hazırlıkları tamamlandı
Dünyanın en büyük “Yorkshire Kanarya Şovu” Edremit´te yapılacak
Jandarmadan helikopter destekli trafik denetimi
Jandarmadan helikopter destekli trafik denetimi
Balıkesir Jandarma Komutanlığı ekipleri, İçişleri Bakanlığı´nın, ´100 Günlük Eylem Planı´ kapsamında trafik kazalarında can ve mal kayıplarının en aza indirgenmesi amacıyla helikopter destekli trafik denetimi yaptı.
BTO üyelerini bilgilendirdi
BTO üyelerini bilgilendirdi
Güre´de Termal Sağlık Sempozyumu
130 yıllık Kutludere Camii ayakta kalma savaşı veriyor
130 yıllık Kutludere Camii ayakta kalma savaşı veriyor
Şu anda sadece bu köy nüfusuna kayıtlı kişilere ait çoğu orman vasıflı olmak üzere ev yerleri ile tarım arazileri bulunuyor.
Türkiye-KKTC Ticaret Odası Forumu Yönetim Kurulu´nda Bandırma´dan Temsilci
Türkiye-KKTC Ticaret Odası Forumu Yönetim Kurulu´nda Bandırma´dan Temsilci
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Kıbrıs Türk Ticaret Odası arasında kurulan ‘Türkiye-KKTC Ticaret Odası Forumu Türk Tarafı 1. Toplantısı´, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi M. Cihat Lokmanoğlu Başkanlığında 12 Ekim 2018 tarihinde TOBB´da gerçekleştirildi.
BESOB, enflasyonla mücadeleye karşı üzerine düşeni yapacak
BESOB, enflasyonla mücadeleye karşı üzerine düşeni yapacak
“Enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle mücadeledir” şeklinde konuşan BESOB Başkanı F
Dereye uçan TIR´ın sürücüsü sıkıştığı yerden kurtarıldı
Dereye uçan TIR´ın sürücüsü sıkıştığı yerden kurtarıldı
Susurluk ilçesinde meydana gelen kazada, kontrolden çıkan TIR dereye uçtu. Bir kısma suya gömülen TIR´da sıkışan sürücü Murat Toklu, ekipler tarafından kurtarıldı.
Ayvalık halkından Maden Şirketi´ne geçit yok
Ayvalık halkından Maden Şirketi´ne geçit yok
Ayvalık´ın Altınova Mahallesi´nde denizde yapılmak istenen maden araması için Çevre Etki Değerlendirmesi (ÇED) toplantısına, yerel yönetim, yaşam savunucuları ve halk tarafından izin verilmedi.
Muhtarların İspanya gezisi sona erdi
Muhtarların İspanya gezisi sona erdi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın himayelerinde gerçekleşen İspanya gezisine katılan Balıkesir´li Muhtarlar Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı´yı ziyaret ettiler.
Balıkesir´de 2 bin 600 araç kontrol edildi
Balıkesir´de 2 bin 600 araç kontrol edildi
Balıkesir ilinde “Türkiye Trafik Güvenliği Denetimi-8” uygulaması gerçekleştirildi.
Eski Balıkesir milletvekili Çömez:
Eski Balıkesir milletvekili Çömez:
“FETÖ´nün siyasi ayağı hesap verince Türkiye´ye döneceğim”
İyi Parti´den, sağlıkta şiddeti önleyecek kanun teklifi
İyi Parti´den, sağlıkta şiddeti önleyecek kanun teklifi
İyi Parti; Son zamanlarda hızla artan, sağlıkta şiddet olayları için caydırıcı önlemler içeren kanun teklifini TBMM Başkanlığı´na sundu.
Edremit´te uygulanan huzur operasyonunun bilançosu açıklandı
Edremit´te uygulanan huzur operasyonunun bilançosu açıklandı
Edremit İlçe Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı ekiplerce, ilçe genelinde son 10 günde gerçekleştirilen huzur operasyonları uygulamasının bilançosu basınla paylaşıldı.
Devletten karşılıksız ödemeler
Devletten karşılıksız ödemeler
Devlet annelere, evlenenlere, ev alanlara, hasta bakanlara, iş arayanlara, yetimlere ve daha birçok kişiye destek sunuyor.
Ayvalık´ta hedef “UNESCO Dünya Mirası” kalıcı listesine girebilmek
Ayvalık´ta hedef “UNESCO Dünya Mirası” kalıcı listesine girebilmek
Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, prestij projeleri arasında yer alan ve Ayvalık´ın ‘Endüstriyel Peyzaj´ başlığı ile UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine alınmasını içeren çalışmanın devam ettiğini açıkladı.
Vali Yazıcı, TÜGİK yönetimini kabul etti
Vali Yazıcı, TÜGİK yönetimini kabul etti
Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, yönetim kurulu üyeleri ve Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula ile birlikte Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı´yı makamında ziyaret etti.
Nakliye sektörünün ekonominin can damarı olduğunu açıkladı
Nakliye sektörünün ekonominin can damarı olduğunu açıkladı
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, beraberinde AK Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik ve Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı ile birlikte Balıkesir Taşıyıcılar Kooperatifi (BAŞÖTKOOP)´ ni ziyaret etti.
Gençer´den sanatçılara büyük destek
Gençer´den sanatçılara büyük destek
Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, kentte öne çıkan sanatçılara konuk olmaya devam ediyor.
Bandırma´da toplam 147 rüzgâr tribünü
Bandırma´da toplam 147 rüzgâr tribünü
Bandırma´da 6 özel firma tarafından işletilen toplam 147 rüzgâr tribünü ile elektrik enerjisi üretiliyor.
Polisten kaçarken apartman boşluğuna düştü
Polisten kaçarken apartman boşluğuna düştü
Bandırma ilçesinde Emniyet Genel Müdürlüğü´nün ülke çapında aranan şahısların yakalanmasına yönelik başlattığı uygulamada ilginç bir olay yaşandı.
Yeni Kaymakam hizmet için kolları sıvadı
Yeni Kaymakam hizmet için kolları sıvadı
Marmara İlçesinin yeni Kaymakamı Hasan Uğuz, öğrencilerin eğitimöğretim çıtasını yükseltebilmek adına çalışmalarını yoğunlaştırdı.
Banvit 4 sayı farkla kaybetti
Banvit 4 sayı farkla kaybetti
Gaziantep Basketbol: 73 Banvit: 69
Federasyon yönetimi toplandı
Federasyon yönetimi toplandı
Galatasaray dernek başkanları Bandırma´da buluştu
KOSGEB destekli işletme açan kadınlar ziyaret edildi
KOSGEB destekli işletme açan kadınlar ziyaret edildi
Bandırma Ticaret Odası (BTO) Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri sonrasında işletmelerini açarak üretim yapan kadın girişimcilerin işletmelerine ziyaret gerçekleştirdi.
ALGEM 2. şubesinin temeli törenle atıldı
ALGEM 2. şubesinin temeli törenle atıldı
Balıkesir´in merkez Altıeylül Belediyesi tarafından ilki 2015 yılında kurulan Altıeylül Gelişim Merkezi (ALGEM)´in 2. şubesinin temelleri atıldı.
Yörsan konkordato istedi
Yörsan konkordato istedi
Süt ve süt ürünleri sektörü içerisinde yarım asrı geride bırakan Yörsan Gıda´nın konkordato talep ettiği bildirildi.
Eti Maden´in 2016 üretimleri belli oldu
Eti Maden´in 2016 üretimleri belli oldu
Eti Maden Bandırma Bor ve Asit Fabrikaları´nın 2016 yılı üretim ve satış faaliyetlerine göre satış toplamı 308.340.658 TL oldu.
Kelemençe, el yıkamanın önemine değindi
Kelemençe, el yıkamanın önemine değindi
Balıkesir İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Necati Kelemençe, 15 Ekim Dünya El Yıkama Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Başkan Gençer “Göreve Başladığımızdan Bugüne 812 Bin 500 Metre Kare Yol Yaptık”
Başkan Gençer “Göreve Başladığımızdan Bugüne 812 Bin 500 Metre Kare Yol Yaptık”
Ayvalık Belediyesi, yol yapım ve onarım seferberliğini sürdürüyor.
Yeni Erdek Gazetesi
FACEBOOK´TA BİZ

RESMİ İLAN

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Linkler