Kapıdağ keskin nişancısını arıyor

Erdek Kapıdağ Atıcılar ve Avcılar Derneği´nin, avcılara yönelik olarak geçen yıl başlatılan ve bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan "Kapıdağ Nişancısını Arıyor" yarışması 22 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek.

Erdek Kapıdağ Atıcılar ve Avcılar Derneği´nin, avcılara yönelik olarak geçen yıl başlatılan ve bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan "Kapıdağ Nişancısını Arıyor" yarışması 22 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek.
Avcılar arasında ?Tek Kurşun Atış? yarışmasının yapılacağını bildiren Kapıdağ Atıcılar ve Avcılar Derneği yetkilileri, geleneksel hale getirdikleri yarışmaya katılımın yoğun olmasını beklediklerini söyledi. 22 Mayıs Pazar günü yapılacağı açıklanan ?Tek Kurşun Atış? yarışmasına katılacak olan yarışmacı avcılara, yarışmanın kurallarının da anlatıldığını belirten dernek yetkilileri, avcılar arasında birlik ve beraberliği pekiştirmek amacıyla böyle bir yarışma düzenlemeye karar verdiklerini açıkladı.
Bu sene ikincisi düzenlenecek olan yarışmanın artık her sene tekrarlanarak geleneksel hale getirmeyi planladıklarını belirten dernek yetkilileri, yarışmaya katılacak olan avcılarımızın, tüfek ruhsatı sahibi olması gerekiyor. Yarışmamızın belli kuralları var. Yarışacak avcılarımız, tek tip kurşun kullanabilecek ve kurşunlar derneğimiz tarafından verilecektir. 75 metre mesafeden 1x1 ebadındaki hedefe yapılacak atışlar puanlama usulüyle hesaplanacak. 

Avcılarımız, atış alanına yarışmaya katılacak olan yarışmacıların haricinde tüfek getiremeyecekler? diye konuştu.
?Kulüpte Atan Çok Olur, Yarışma Alanında Görelim? sloganıyla düzenlenecek olan ?Tek Kurşun Atış? müsabakasının organizasyon sorumlusunun Fatih Özalanyalı olduğu bildirilirken, yarışmaya katılmak isteyen avcıların, Kapıdağ Atıcılar ve Avcılar Derneğine başvuruda bulunarak 20 lira katılım ücreti ödemesi gerektiği bilgisi verildi.
Yarışma sonunda birinci ve ikinci olan avcıya av tüfeği, üçüncü ile dördüncü olan avcıya ise havalı tüfek ödülü verileceği öğrenildi.
Haber : Tuncay Ertan
  • Pazar 16.3 ° / 8.6 ° Bulutlar
  • Pazartesi 17.3 ° / 10.4 ° kırık bulutlar
  • Salı 15.8 ° / 7.5 ° Hafif yağmur