Komşusu ile arazi sorunu olan şahıs intihar girişiminde bulundu

Dursunbey ilçesine bağlı Karapınar Mahallesi´nde komşusu ile arazi anlaşmazlığı çıkan Celal Çakmak bir evin çatısına çıkarak, benzinle kendini yakmak istedi.

Dursunbey ilçesine bağlı Karapınar Mahallesi´nde komşusu ile arazi anlaşmazlığı çıkan Celal Çakmak bir evin çatısına çıkarak, benzinle kendini yakmak istedi.
Edinilen bilgiye göre, geçtiğimiz haftalarda kendisine ait olduğunu iddia ettiği arazide kazı çalışması başlatan Celal Çakmak isimli vatandaş, komşusunun şikayeti üzerine çalışmaları durdurmak zorunda kaldı. Yapılan ölçümler sonrası arazinin kendisine ait olmadığı ve arazinin kadastral yol olduğu ortaya çıkınca, Celal Çakmak kendisini yakarak intihar etmek amacı ile arazinin içinde bulunan evin çatısına çıktı. Bu arazinin anne ve babasından kendisine miras kaldığını iddia eden vatandaş, araziyi yıllardan beri kullandıklarını açıkladı. Olay yerine gelen jandarma ekiplerinin ikna çalışmalarına rağmen çatıdan inmeyen Çakmak, belediye yetkililerinin gelmesini istedi. Olay yerine gelen Dursunbey Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fahri Bahçavan´ın ikna çalışmasın ardından, konuşmak amacıyla yanına bir jandarmanın gelmesini kabul etti. Çatıya çıkan jandarma, konuşarak oyaladığı esnada arka taraftan yaklaşan itfaiye eri, Celal Çakmak´ın üzerine atladı. Bu esnada elindeki benzini üzerine döken vatandaş çakmağı çıkarmak için büyük mücadele verdi. Jandarma ve itfaiye ekiplerinin zorlu müdahalesinin ardından tamamen etkisiz hale getirilen Çakmak, daha sonra çatıdan indirildi.
Sağlık kontrolü amacı ile ambulansa götürülen vatandaşın çatıdan indikten sonra ilk isteği ise maske oldu. Ambulansta ilk müdahalesi yapılan Çakmak, daha sonra Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan ile telefonda görüştü. Sağlık kontrollerinin ardından ifadesi alınan vatandaş, daha sonra serbest bırakıldı.
Haber Merkezi
  • Salı 15.8 ° / 7.5 ° Hafif yağmur
  • Çarşamba 11.2 ° / 4.7 ° bulutlu bulutlar
  • Perşembe 14.2 ° / 4.6 ° Dağınık bulutlar