Bugün, 20 Ocak 2022 Perşembe

Manyas´lı iş adamı kiraladığı arazide termal su arıyor

BİL-FEN Okullarının kurucusu ve sahiplerinden Manyas´lı Ali Osman Öztürk, Manyas´ta tarım ve hayvancılığa yönelik çalışmalara başladı.

BİL-FEN Okullarının kurucusu ve sahiplerinden Manyas´lı Ali Osman Öztürk, Manyas´ta tarım ve hayvancılığa yönelik çalışmalara başladı.
İlk etapta panayır çayırından mülkiyeti Manyas Belediyesi´ne ait olan bir araziyi 10 yıllığına kiralayan Öztürk, İstanbul Üniversitesi Jeofizik uzmanları ile işbirliği yaparak kiraladığı arazide termal su arama çalışmaları yürütüyor.
Geçtiğimiz Cumartesi günü yine bu yörede çalışmalarını yürüten akademisyen Haydar Mahallesi merasında yola yakın bölümde su izine rastladı.
Bölgede Manyas Belediye Başkanı Tancan Barçin ile Öztürk´ün yakın arkadaşı ve ilçemizde ki işlerin yürütülmesini sağlayan Hasan Saygı, Sulama Birliği Başkanı Erdem Biçer, artezyenciler ile beraber inceleme yaptılar. Hasan Saygı ve jeofizik mühendisi tarafından Ali Osman Öztürk´e bilgi verileceğini sonrasında alınacak karara göre suyun çıkarılabilmesi için kazı çalışmalarına başlanacağı bildirildi.
Termal su bulunursa hayırsever işadamı Ali Osman Öztürk´ün kiraladığı alanda öncelikli olarak sera tarımı yapacağı ve sonrasında ise turizm amaçlı yatırımlara geçiş yapacağı kaydedildi.
Haber Merkezi
  • Perşembe 8.4 ° / -1.2 ° Açık hava
  • Cuma 8.8 ° / 5.4 ° bulutlu bulutlar
  • Cumartesi 6 ° / -1.4 ° Heavy snow