Bugün, 20 Ocak 2022 Perşembe

Marmara Belediyeler Birliği´nden ?salya´ alarmı

Marmara Belediyeler Birliği ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Marmara Denizi ortak eylem planı için bir araya geliyor.

Marmara Belediyeler Birliği ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Marmara Denizi ortak eylem planı için bir araya geliyor.
Marmara Belediyeler Birliği, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı´nın işbirliğiyle 4 Haziran 2021, Cuma günü ?Marmara Denizi´nde Müsilaj Problemi ve Çözüm Önerileri? başlıklı çevrimiçi çalıştay düzenleyecek.
Bu çalıştayın çıktıları ışığında 6 Haziran 2021, Pazar günü Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum´un yönetiminde ve Marmara Belediyeler Birliği (MBB) Başkanı Tahir Büyükakın´ın ev sahipliğinde; Marmara Denizi´ne kıyısı bulunan MBB üyesi Balıkesir, Bursa, İstanbul, Kocaeli ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanları ile Çanakkale ve Yalova Belediye Başkanları ile MBB Encümen Üyesi Başkanların katılımıyla yapılacak olan toplantıda Marmara Denizi Ortak Eylem Planı konuşulacak.
4 Haziran´daki çalıştay programında Marmara Denizi´nin mevcut çevresel durumu ve bunun deniz ekosistemine etkileri, kentsel atıksu yükü ve projeksiyonlar, su ürünleri ve turizm başta olmak üzere çevre yönetiminin sektörel etkileri, tarımsal kirlilik ve gemilerden kaynaklı kirlilik konuları ele alınacak.
Deniz salyasına ivedilikle çözüm üretmek ve Marmara Denizi´nin çevre yönetimini ortak bir anlayışla ele almak üzere yapılacak olan toplantıyı müteakip Marmara Denizi´ne ilişkin eylem planı konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum kamuoyuna açıklama yapacak.
Haber Merkezi
  • Perşembe 8.4 ° / -1.2 ° Açık hava
  • Cuma 8.8 ° / 5.4 ° bulutlu bulutlar
  • Cumartesi 6 ° / -1.4 ° Heavy snow