316844929
Bugün, 28 Mayıs 2022 Cumartesi

MARMARABİRLİK´TE ASA TEKRAR ADAY

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa; ?Üreticimizin geleceği için tekrar adayız?

Marmarabirlik´te 14 Nisan 2018 Cumartesi günü yapılacak olan olağan genel kurulda Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, tekrar aday olduğunu açıkladı. Hedeflerinin büyük olduğunu, yeni bir yol haritası  ile yola devam etmek istediklerini söyleyen Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa,  göreve gelmeden önce zarar eden bir kurum olarak bilinen Marmarabirlik´in bugün kar eden, karlılığını da yatırıma dönüştüren, kendi öz kaynaklarıyla ilk defa kar payı dağıtan bir kurum haline geldiğini söyledi.

Şeffaf bir yönetim anlayışıyla beraber başarının da devamında geldiğini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, ?Hepimizin öncelikli görevi Marmarabirlik´e sahip çıkmaktır. Marmarabirlik üreticinin sigortasıdır. Göreve geldiğimiz dönemle birlikte üreticimizin kuruma duyduğu güven her geçen gün artmıştır. Öncelikle huzurun hakim olduğu Marmarabirlik´te hedefler geleceğe yönelik belirlenmektedir.?dedi.

Kooperatifçiliğin gönül ve ekip işi olduğuna dikkat çeken Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, bugüne kadar yapılan çalışmaları ekip ruhuyla yürütmeye çalıştıklarını  ifade ederek, ?Gelinen bu noktada huzurun ne kadar önemli olduğunu, başarının altında birlik ve beraberliğin sağlamış olduğunu görmekteyiz. ?Asolan ortaktır. Birlik ve beraberliğimizde en büyük sermayemizdir´ anlayışıyla bugüne kadar verilen destek nedeniyle yönetim kurulum ve çalışma arkadaşlarım adına çok teşekkür ederim ?şeklinde konuştu.                                                               

?YENİ DÖNEMDE YENİ HEDEFLER?

Milli Savunma Bakanlığı ile yapılan protokol çerçevesinde Türk Silahlı Kuvvetleri´ne verilecek siyah zeytin, yeşil zeytin, zeytin ezmesi ve zeytinyağının Marmarabirlik için bir anahtar rol olduğunu anlatan Asa, bu çalışmaları birçok resmi kurum ile yürütmeyi hedeflediklerine dikkat çekti. ?Üretici kazanırsa Marmarabirlik de kazanır? ilkesiyle üretici ortaklarına yapılan desteğin daha da artırılmasını düşündüklerini anlatan Başkan Asa, başarının sınırının olmadığını söyleyerek, sözlerini şöyle sürdürdü;

?Ortaklarımızın yapacağı düzenli teslimatlarla gübre, zirai ilaç desteğinden sonra önümüzdeki dönemde akaryakıt desteği de vermeyi planlıyoruz. Üretimde var yılı, yok yılı kavramlarını bitirmek üzere ortaklarımıza eğitimler vermeyi, bilimsel olarak çözüm üretmeyi hedefliyoruz. En önemlisi de, ortaklarımızın üretim maliyetlerini düşürecek olan organik gübre üretimine geçerek üretiminde kalite standartlarını artırmayı hedeflemekteyiz.

?HEDEF 70 BİN TON ÜRÜN ALMAK?

Önümüzdeki yıllarda kampanya döneminde 70 bin ton ürün almayı ve yılda 50 bin ton ürün satmayı planladıklarını açıklayan Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Asa,  ?Geleceğimize yönelik yatırımları planlarken, ürün alım hedeflerimizde büyüyor. Ortaklarımızın beyan ettiği ürünü teslim etmesi, Marmarabirlik´in hedeflerine ulaşması demektir. Başarının sınırı yoktur. Amacımız, gelecek nesillerimize daha da güçlü bir Marmarabirlik bırakmaktır.?dedi.

Haber Merkezi
Anahtar Kelimeler: MARMARABİRLİK TEKRAR ADAY
  • Cumartesi 29 ° / 15.7 ° Bulutlar
  • Pazar 28.9 ° / 17.2 ° Dağınık bulutlar
  • Pazartesi 29.8 ° / 15.3 ° Bulutlar