Marmarabirlik’te rekolte beyan alımları başladı

Marmarabirlik 2021-2022 ürün alım kampanyası öncesi rekolte beyan alımlarına 6 Eylül 2021 Pazartesi günü başladı.

Marmarabirlik 2021-2022 ürün alım kampanyası öncesi rekolte beyan alımlarına 6 Eylül 2021 Pazartesi günü başladı. 
6 Eylül 2021 Pazartesi günü başlayan rekolte beyannamelerinin alımları 15 Ekim 2021 Cuma günü mesai bitiminde sona erecek.                           
Rekolte beyanı vermeyen ortaklardan ürün alınmayacak. 
Ürün alım stratejileriyle ilgili de bilgi veren Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, “Ortaklarımızdan alınacak rekolte beyanı, bölge ve ülke rekoltesi belirlendikten sonra ürün alım politikamız açıklanacaktır. Ayrıca 1 kg zeytin maliyetinin tespiti için teknik ekibimiz tarafından çalışmalar yapılmaktadır. Tarım İlçe Müdürlükleri, Ziraat Odaları Birliğinin yapacağı maliyet çalışması ile ürün alım politikamız belirlenecektir” dedi. 
Marmarabirlik Yönetim Kurulu olarak, üreticiyi koruyan bir yönetim anlayışı ile görev yaptıklarını öne süren Asa “Ürün alım fiyatları belirlenirken, üreticilerimizin emeği, alın teri ve hakkı her zaman korunmuştur. 2021 yılında üreticilerimizin girdi maliyetleri göz önüne alınarak ürün alım fiyatları belirlenecektir. Marmarabirlik’in doğru bir alım planı yapabilmesi için ortaklarımızın gerçekçi beyan vermesi çok önemlidir.” diyerek sözlerine ekledi. 
Haber Merkezi
  • Pazartesi 35.8 ° / 17.5 ° Bulutlar
  • Salı 35.1 ° / 16.3 ° kırık bulutlar
  • Çarşamba 26 ° / 12.4 ° kırık bulutlar