316844929
Bugün, 28 Mayıs 2022 Cumartesi

Milli Piyango´nun 18 Mart özel çekilişine sert tepki geldi

Diyanet-Sen Balıkesir Şube Başkanı Mehmet Akif Gerboğa: ?Şehitlerimizi kumara malzeme yapamazsınız?

Diyanet-Sen Balıkesir Şube Başkanı Mehmet Akif Gerboğa: ?Şehitlerimizi kumara malzeme yapamazsınız?
Diyanet-Sen Balıkesir Şube Başkanı Mehmet Akif Gerboğa, Milli Piyango´nun Çanakkale Deniz Zaferi´nin 106. Yıldönümü nedeniyle 18 Mart´ta özel çekiliş yapmasını sert bir dille eleştirerek ?Yüzbinlerce Mehmetçiğin bu vatan uğruna, istikbalimiz, bayrağımız uğruna şehit düştüğü bir günü piyango kumarıyla kirletmeye kimsenin hakkı yok? dedi.
Vatan uğruna şehit düşen binlerce vatan evladının Milli Piyango İdaresi´nce çekiliş malzemesi yapılmasının yanlış bir karar olduğunu dile getiren Gerboğa, ?Kumar oynatılmasının yanlışlığı ortadayken vatan, bayrak, milli manevi değerlerimiz uğruna şehit olmuş vatan evlatlarımızın 18 Mart Deniz Zaferi´nin yıldönümünde milli piyango aracılığı ile kumar malzemesi yapılması bizleri derinden üzmüştür. Bu yanlıştan derhal dönülmelidir.? dedi.
Milli Piyangonun da bir kumar olduğuna dikkati çekip, şans oyunları ile bu vatan uğruna şehit olan ecdadımızın kemiklerini sızlatmaya kimsenin hakkı olmadığının altını çizen Gerboğa ?Devlet eliyle yasal düzenleme ile kumar kapsamından çıkarılan şans oyunlarının da aslında kumardan hiçbir farkı yoktur. Çünkü bunlarda şans üzerine kurulu ve insan emeğinin zarara uğratıldığı oyunlardır. Dolayısıyla ne devlet eliyle ne de devlet kontrolünde kumar oynatılmasına izin verilmemelidir. Kaldı ki ?Çanakkale Şehitleri Anısına Çekiliş´ düzenlemek, bu özel günü kumar malzemesi yapmak ağlanacak halimize gülmektir. Şehitlerimiz kumar oynatılarak mı anılacak? Bu skandala bir an önce son verilmelidir.? diyerek sözlerine ekledi.
Haber Merkezi
  • Cumartesi 29 ° / 15.7 ° Bulutlar
  • Pazar 28.9 ° / 17.2 ° Dağınık bulutlar
  • Pazartesi 29.8 ° / 15.3 ° Bulutlar