316844929
Bugün, 28 Mayıs 2022 Cumartesi

Nişancı dikkati çekti ?Orman yangınları için riskli dönem başlıyor?

Bandırma Orman İşletme Müdürü Taner Nişancı, orman yangınları ile ilgili riskli bir dönemin başladığına dikkati çekti.

Bandırma Orman İşletme Müdürü Taner Nişancı, orman yangınları ile ilgili riskli bir dönemin başladığına dikkati çekti.
1 Mayıs-30 Ekim tarihleri arasının orman yangınları konusunda hassas bir dönem olduğunun altını çizerek, şunları söyledi:
?Aslında orman yangınları konusunda tüm vatandaşlarımızın, yıl boyunca çok dikkatli olması gerekir. Ancak 1 Mayıs-30 Ekim arasının orman yangını konusunda çok riskli olduğu da bir gerçek. Vatandaşlarımızın, ormanda bulundukları sırada çok dikkatli olmaları, özellikle ormanda mangal yapmamaları gerekir. En küçük bir kıvılcımın bile bir ormanı yok edeceği unutulmamalıdır. Yine vatandaşlarımızın, orman yangınları ile ilgili olarak 112 veya 177 numaralı telefonları hemen aramalarını rica ediyoruz.?
3 GÖZETLEME KULESİ
Olası orman yangınlarına karşı ekipman ve araç-gereç olarak hazırlıklarını tamamladıklarını vurgulayan Nişancı, şöyle konuştu:
?Geçen yıl bölgemizde çok büyük bir orman yangını yaşanmamıştı. Dilerim bu riskli dönemde de yine yangın olayı ile karşılaşmayız. Orman yangınları konusunda 3 gözetleme kulemiz bulunuyor. Bunlardan biri Erdek´in ?Mağra Tepsi´, biri Karadağ´ın ?Naldöken´, biri ise Susurluk´un ?Çataldağ´ bölgesinde yer alıyor.? 

AĞAÇLANDIRMA PROJELERİ
Bandırma Orman İşletme Müdürü Taner Nişancı, yeni ağaçlandırma projeleri hakkında da şunları aktardı:
?Paşalimanı´nın Poyrazlı Mahallesi, Ekinlik ve Türkeli´nde (Avşa) ağaçlandırma projelerimizin ihalesini yapacağız. Bu bölgelerde fidan dikim işini kasım ve aralık aylarında gerçekleştireceğiz. Ayrıca Marmara ilçesinin kuzeyinde, sel kontrol projesini de gerçekleştirmek için altyapı çalışmalarımız sürüyor.?
Haber : Önder Balıkçı
  • Cumartesi 29 ° / 15.7 ° Bulutlar
  • Pazar 28.9 ° / 17.2 ° Dağınık bulutlar
  • Pazartesi 29.8 ° / 15.3 ° Bulutlar