Panç, Bandırma Körfezi´ndeki kirliliğe dikkati çekti

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi´nin Çevre ve Sağlık Komisyonu Üyesi Dr. Selim Panç, Bandırma Körfezi´ndeki çevre kirliliğine dikkati çekti.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi´nin Çevre ve Sağlık Komisyonu Üyesi Dr. Selim Panç, Bandırma Körfezi´ndeki çevre kirliliğine dikkati çekti.
Bandırma Körfezi´nde, 20 Eylül 2017 tarihinde oluşan deniz kirliliğinin çevrecilerin büyük tepkisini toplaması üzerine konunun üzerine giderek olay yerinde gerekli incelemelerde bulunan Balıkesir Büyükşehir Meclisi, Çevre ve Sağlık Komisyonu üyesi Dr. Selim Panç, yaptığı açıklamada, ?Denizde yaklaşık 2 kilometre kadar alanda toprak renginde kirlilik tespit ederek bunu ilgili kurumlar Sahil Güvenlik, Tarım İlçe Müdürlüğü, İl Çevre ve Sağlık Müdürlüklerini haberdar ederek harekete geçirdik. Denizdeki kirli sudan alınan numune, Çanakkale Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğüne gönderilmiştir? dedi. Konunun takipçisi olan Dr. Selim Panç, bu kirlilikten alınan numune sonuçlarını kamuoyuyla paylaşmak istediğini belirterek, Çanakkale Gıda Kontrol Laboratuvar sonuçlarında yağ ve gres oranının 652.4mg/L olarak tespit edildiğini, buna göre denizdeki bu kirliliğin nedeni tartışmasız olarak SİNTİNE (gemi kazanlarının bulunduğu zemininin altında, gemi içinden sızan sularla makine ve kazan dairelerinden akan yağın birikintisidir) atığının belirlendiğini açıkladı.
Dr. Panç, ?Temiz bir çevre ve deniz için herkesi ve ilgili birimleri daha hassas, duyarlı, özenli çalışmaya davet ediyorum? dedi.
Haber Merkezi
  • Çarşamba 8.9 ° / 3 ° kırık bulutlar
  • Perşembe 14.7 ° / 3.2 ° Bulutlar
  • Cuma 16.3 ° / 7.9 ° kırık bulutlar