Rektör Özdemir, aldıkları yoldan memnun
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Süleyman Özdemir: “6 yıl içinde birçok hedefimize ulaştık”
Tarih: 13.1.2021 19:06:42/ 124okunma / 0yorum

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, “Kuruluşundan bu yana, 6 yıl boyunca birçok hedefimize ulaştık. Çok hızlı bir aşama kaydettiğimizi söyleyebilirim” dedi.
İçinde bulunduğumuz 2020-2021 eğitim-öğretim yılında, üniversitelerinde 16 bin öğrencinin okuduğunu, 450´si akademisyen, 250´si idari personel olmak üzere 700 dolayında personelin hizmet verdiğini belirten Özdemir, şu bilgileri verdi:
“Üniversitemizde, yüzde 35 oranında ön lisans, yüzde 55 oranında lisans, kalan bölümde ise yüksek lisans ve doktora eğitimi veriliyor. Halen 2020-2021 eğitim-öğretim yılının ikinci dönemindeyiz. Pandemi nedeniyle öğrencilerimize uzaktan eğitim veriyoruz. Sınavlarımızı da On-Line yöntemiyle gerçekleştiriyoruz. Dileğimiz, ülkemizin bir an önce Covid-19 salgınından kurtulması ve üniversitelerimizin, yeniden yüz yüze eğitim sürecine geçmeleridir. 17 Eylül 2021´den itibaren yeni eğitim-öğretim yılına geçeceğiz. Bu dönemde üniversitemizdeki öğrenci sayımızın 19 bine, personel sayımızın ise 800´e yükseleceğini sanıyorum.”
BİN 700 YABANCI ÖĞRENCİMİZ VAR
Üniversitelerinin, sayısal anlamda da büyüdüğüne dikkati çeken Özdemir, şöyle konuştu:
“Halen 9 fakültemiz var. Bunların 7´si aktif. 2021 yılı içinde, bu 9 fakültemiz de aktif duruma gelecek. Beşi ilçelerimizde olmak üzere 9 Meslek Yüksek Okulu´muz var. Bu meslek okullarımızın 8´i aktif. Üniversitemize bağlı 4 enstitümüz bulunuyor. Bu enstitülerimizde 45´e yakın programımız var. Üniversitemizin tüm fakülte, meslek yüksek okulu ve enstitülerinde yürüttüğümüz programlar, 150´ye yakın. 63 ülkeden, bin 700 yabancı öğrencimiz bulunuyor. Öğrencilerimizin, yüzde 50´si İstanbul, Çanakkale, Bursa gibi kentler, yüzde 50´si ise ülkemizin her yerinden gelen gençlerimizden oluşuyor. Üniversitemiz, artık ülkemizin tüm kentlerindeki öğrencilerin ve öğretim üyelerinin tercih ettiği bir eğitim-öğretim kurumu durumuna geldi.”
KAMPÜSÜMÜZ 2 YILDA TAMAMLANACAK
Üniversitelerinin kampüsünün hazırlanma çalışmalarının en geç iki yıl içinde tamamlanacağını belirten Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir, şunları aktardı:
“Üniversitemizin çok zengin bir kütüphanesi var. Öğrenci yaşam merkezimiz tamamlanmak üzere. Yeni yemekhanemiz, dersliklerimiz, dersliklerimiz, laboratuvarlarımız olacak. İçinde yüzme havuzu da bulunan bir spor salonumuz yapılacak. İki yıl içinde, çok güzel bir kampüse kavuşacağız.”
TÜM FAKÜLTE VE OKULLARIMIZA ÖNEM VERİ-YORUZ
Üniversitelerinin bünyesinde bulunan tüm fakülte, meslek yüksek okulu ve enstitülerine aynı önemi verdiklerine işaret eden Özdemir, şunları aktardı:
“Bandırma gibi bir deniz kentinin Denizcilik Fakültesi´ne ihtiyacı vardı. Bandırma´nın hayali olan bu fakülteyi, Bandırma´mıza kazandırdık. Denizcilik Fakültemize, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültemize, Sağlık Bilimleri Fakültemiz ve Tıp Fakültemize de büyük önem veriyoruz.”
ARKEOLOJİ BÖLÜMÜNÜ AÇAMADIK
Bandırma, Erdek ve yöresinin, tarih ve arkeoloji açısından çok zengin olduğunun altını çizen Özdemir, şunları söyledi:
“Önceki yıllarda, Bandırma sınırları içindeki Daskyleion ve Erdek sınırları içinde yer alan Kyzikos´u da düşünerek, Yüksek Öğretim Kurulu´na(YÖK) üç kez başvurup, üniversitemize bir arkeoloji fakültesi kazandırma istedik. Ancak YÖK, bu fakültelerin puanlarını düşük olması ve doluluk oranının yetersiz kalmasa nedeniyle arkeoloji fakültesi açmamıza izin vermedi. Bölgemizdeki arkeoloji çalışmalarını, üniversitemizin Sanat Tarihi Bölümü üzerinden yürütebileceğimizi önerdi. Zaten Kyzikos kazıları da halen, yaz aylarında, üniversitemizin Sanat Tarihi Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Nurettin Koçhan tarafından sürdürülüyor.”
BANDIRMA´YI ÜNİVERSİTEMİZLE BÜTÜNLEŞTİRMEK İSTİYORUZ
Kampüsün tamamlanmasının ardından Bandırmalıları, üniversiteleri ile bütünleştirmek amacıyla çalışmalar yapacaklarını dile getiren Özdemir, “Üniversiteler, bir kentin en önemli dinamikleri arasında yer alır. Buna paralel olarak üniversitemizi, Bandırma ile bütünleştirmeye çalışacağız. Onları kampüsümüzde ağırlayacağız” dedi.
Üniversitelerinin, 5 yıl içinde, belirlediği ilk hedeflere adım adım ulaştığını belirten Özdemir, “En geç 8-10 yıl içinde, üniversitemiz, ülkemizin en saygın kurumları arasında, ilk sıralarda yer alacaktır” diye konuştu.
HAYIRSEVER KİŞİLERİN KATKILARINA İHTİYACIMIZ VAR
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi´ne bugüne kadar verilen manevi destekten mutlu olduklarına dikkati çeken Özdemir, şu değerlendirmede bulundu:
“Elbette ki, bugüne kadar üniversitemize verilen maddi-manevi destek için Bandırmalılara teşekkür borçluyuz. Ancak hayırsever kişilerin, kurum ve kuruluşların daha fazla maddi desteğimize ihtiyacımız var. Çünkü akademik personelimize vermek için yeni binalarda, yeni ofisler gerekli. Gönen ve Susurluk gibi Bandırma´dan küçük ilçelerde, üniversitemize bağlı yeni fakültelerin açılması için yeni binalar yaptırılması konusunda büyük çabalar var. Hayırsever kişi ve kuruluşlar, binaların yapımına büyük ekonomik destek sağlıyor. Aynı desteğin, Bandırma´daki hayırsever kişi, kurum ve kuruluşlarca üniversitemize de verilmesi en büyük dileğimizdir.”
21 OCAK´TA YÖNETİCİLERE SUNUM
Rektör Özdemir, 21 Ocak 2021 günü, üniversite konferans salonunda, il ve ilçe düzeyindeki yöneticilere, bir sunum yaparak, üniversitedeki son gelişmeleri anlatacaklarını belirtti.
Haber : Önder Balıkçı
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Sanatçı Kayahan Gömeç´te ölümsüzleştirildi
Sanatçı Kayahan Gömeç´te ölümsüzleştirildi
Gömeç İlçesi´nde 5 yıl önce hayatını kaybeden ünlü sanatçı Kayahan´a duyulan sevgi bitmiyor.
Bakanlık, çevre katliamını kabul etti
Bakanlık, çevre katliamını kabul etti
Balıkesir´e bağlı Balya ve Gönen ilçe sınırları arasında kırsal Koyuneri mahallesi´nde kurulu bulunan maden ocağının, çevreye verdiği zararı bakanlık kabul etti.
Ayvalık´ta ‘Kapınızdayız Yanınızdayız´ projesi
Ayvalık´ta ‘Kapınızdayız Yanınızdayız´ projesi
Ayvalık Belediyesi, “Kapınızdayız yanınızdayız” isimli projesini yaşama geçirdi.
Bandırma´da 700 öğrenciye 1 yıllık internet hizmet
Bandırma´da 700 öğrenciye 1 yıllık internet hizmet
Bandırma Kaymakamlığı, 700 öğrenciye 1 yıllık internet bağlantısı imkânı sağlandığını, bugüne kadar ise 240 öğrenciye bilgisayar ve tablet desteği sağlandığını bildirdi.
Söndürülmeyen sigara izmariti evi küle çevirdi
Söndürülmeyen sigara izmariti evi küle çevirdi
Sigara izmaritinden çıkan yangında ev küle döndü.
Karesi´de ulaşıma kapanan kırsal mahalle yolu kalmadı
Karesi´de ulaşıma kapanan kırsal mahalle yolu kalmadı
Hafta sonu başlayan kar yağışıyla sahaya inen Karesi Belediyesi ekipleri tüm merkez ve kırsal mahalle yollarını ulaşıma açtı.
Balıkesir Tıp Fakültesi´nin kapasitesi arttırılacak
Balıkesir Tıp Fakültesi´nin kapasitesi arttırılacak
BAÜN Rektörü İlter Kuş: “Hastane kapasitemizi % 50 artırıyoruz”
CHP´li Gürer, belediyelere gıda denetim yetkisi istedi
CHP´li Gürer, belediyelere gıda denetim yetkisi istedi
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer´in önergesini yanıtlayan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, hileli gıda için idari yaptırım ve para cezasının artırıldığını bildirdi.
Balıkesir´de 803 kişiye 510 bin lira ceza kesildi
Balıkesir´de 803 kişiye 510 bin lira ceza kesildi
Balıkesir´de polis ekipleri il genelinde son 1 haftada yaptıkları denetim ve asayiş uygulamalarında maske, mesafe, sokağa çıkma ve karantina filyasyon kurallarını ihlal eden 803 kişiye 510 bin 483 lira idari para cezası uygularken, çeşitli suçlardan aranan 101 kişiyi yakalandı.
Balıkesir İtfaiyesi 2020´de 8 bin 893 olaya müdahale etti
Balıkesir İtfaiyesi 2020´de 8 bin 893 olaya müdahale etti
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, 20 ilçenin tamamında; 40 istasyon 694 kalifiye personel ile faaliyetlerini 7/24 kesintisiz olarak sürdürüyor.
Kaymakam Kaya Manyas´tan ayrıldı
Kaymakam Kaya Manyas´tan ayrıldı
Manyas Kaymakamı Muhammed Kaya, yeni görev yeri Mardin İli Savur İlçesi Kaymakamlık görevine başlamak üzere ilçemizden ayrıldı.
Karadeniz´de hamsi av yasağı uzatıldı
Karadeniz´de hamsi av yasağı uzatıldı
Bilinçsiz avlanmadan dolayı boyutlarında küçülme olan hamsilerde Karadeniz´de av yasağı uzatıldı.
Korona önlemlerine devam…
Korona önlemlerine devam…
Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, her hafta olduğu gibi bu haftanın ilk paylaşımında Balıkesirlilere tedbirlerin aynı şekilde uygulanması halinde salgının kontrol altına alınabileceği mesajını verdi.
Erdem, esnafa destek olan belediyelere teşekkür etti
Erdem, esnafa destek olan belediyelere teşekkür etti
Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (BESOB) Başkanı Fehmi Erdem pandemi nedeniyle işyerleri kapanan esnafa destek olan belediye başkanlarına teşekkür ederek “Bölüşürsek tok, bölünürsek yok oluruz” dedi.
Senin hikâyen senin kanalın
Senin hikâyen senin kanalın
“Senin Hikâyen Senin Kanalın” sloganıyla yayın hayatına başlayan BBB TV, Ekim ayından bu yana tüm mecralarda 25 bine yakın takipçi sayısına ulaşarak büyük bir başarı elde etti.
Akın, süt üreticilerinin sorunlarını dile getirdi
Akın, süt üreticilerinin sorunlarını dile getirdi
CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Balıkesir´de süt üreticisinin dayanacak gücü kalmadığını söyledi.
Edremit´te kaçak tütün operasyonu
Edremit´te kaçak tütün operasyonu
Edremit ilçesinde polis yaptığı operasyonda 245 kilogram açık kıyılmış tütün ele geçirdi.
Kar yağışı çok sayıda kırsal mahalle yolunu kapadı
Kar yağışı çok sayıda kırsal mahalle yolunu kapadı
Balıkesir´de Cumartesi sabahından bu yana etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle 200 kırsal mahalle yolunu ulaşıma kapandı. Bu sayı dün itibarı ile 395 olmasına rağmen karayolları ve belediye ekiplerinin öz verili çalışması sonucu sayı 200 kırsal mahalleye indi.
Bandırma´da öğrencilere tabletleri dağıtıldı
Bandırma´da öğrencilere tabletleri dağıtıldı
Bandırma´da başlatılan bağış kampanyası ile satın alınan tablet bilgisayarlar ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtıldı.
AK Parti´li Aydemir, Dursunbey´de temaslarda bulundu
AK Parti´li Aydemir, Dursunbey´de temaslarda bulundu
AK Parti Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir, Dursunbey ilçesinde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.
Edremit´te tefecilik çetesine operasyon: 4 gözaltı
Edremit´te tefecilik çetesine operasyon: 4 gözaltı
Edremit ilçesinde tefecilik yaptığı ileri sürülen suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda 4 şüpheli gözaltına alındı.
Kılıç, “Polis Müfettişi” oldu
Kılıç, “Polis Müfettişi” oldu
Terfi ederek, 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne yükselen Gönen İlçe Emniyet Müdürü Ali Haydar Kılıç, Bursa bölgesinde “Polis Müfettişi” olarak görev yapacak.
AK Parti´li Aydemir, Dursunbey´de temaslarda bulundu
AK Parti´li Aydemir, Dursunbey´de temaslarda bulundu
AK Parti Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir, Dursunbey ilçesinde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.
BANÜ-TÜBİTAK ortak projesi sürüyor
BANÜ-TÜBİTAK ortak projesi sürüyor
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi(BANÜ) ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu(TÜBİTAK) işbirliğiyle önemli bir proje üzerindeki çalışmalar sürüyor.
Çelebi Bandırma Limanı´nın 2020 verileri belli oldu
Çelebi Bandırma Limanı´nın 2020 verileri belli oldu
Çelebi Bandırma Limanı´nın 2020 yılındaki iş hacmi, bir önceki yıla göre yüzde 10 düşüş göstererek, 4.495.907 ton olarak gerçekleşti.
Asayiş uygulamasında aranan 18 kişi yakalandı
Asayiş uygulamasında aranan 18 kişi yakalandı
Balıkesir´de jandarma ekipleri il genelinde yaptıkları asayiş ve yol aramalarında çeşitli suçlardan aranan 18 kişiyi yakaladı. Jandarma ekipleri aramalarda 1 av tüfeği ve bu tüfeğe ait 4 fişek ila 1 bıçak ele geçirdi.
Altıeylül ve Karesi esnafına 1000 liralık hibe desteği
Altıeylül ve Karesi esnafına 1000 liralık hibe desteği
Altıeylül ve Karesi Belediyeleri pandemi sürecinde İçişleri Bakanlığı kararı ile kapatılan esnafa 1000´er liralık nakdi destek yardımında bulunacak.
Kılıç, “Polis Müfettişi” oldu
Kılıç, “Polis Müfettişi” oldu
Terfi ederek, 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne yükselen Gönen İlçe Emniyet Müdürü Ali Haydar Kılıç, Bursa bölgesinde “Polis Müfettişi” olarak görev yapacak.
Balıkesir´de 41 uyuşturucu şüphelisi yakalandı
Balıkesir´de 41 uyuşturucu şüphelisi yakalandı
Balıkesir´de jandarma ekipleri son 2 haftada yaptığı 18 ayrı uygulamada 41 şüpheli şahsı yakalarken, adli makamlara sevk edilen 4 kişi tutuklandı.
Sındırgı´da kumar oynarken yakalananlardan 2´si tutuklandı
Sındırgı´da kumar oynarken yakalananlardan 2´si tutuklandı
Sındırgı ilçesinde polis ekiplerinin bir eve düzenlediği operasyonda kumar oynadıkları tespit edilen 21 kişi yakalandı.
Yeni Erdek Gazetesi
FACEBOOK´TA BİZ

RESMİ İLAN

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
NÖBETÇİ ECZANE

eczane