Ressam Kudar´dan Kazdağları´nda ?Sembol Kültürü´ sergisi

Ressam Esma Kudar´ın 2. kişisel sergisi sanatseverlerle buluştu.

Ressam Esma Kudar´ın 2. kişisel sergisi sanatseverlerle buluştu.
Edremit´te Ressam Esma Kudar´ın eserlerinden oluşan ?Fırtına Vadisi 9 Diyar Öncesi Sembol Kültürü Sergisi? Tahtakuşlar Alibey Kudar Etnografya Müzesi Selim Turan Sanat Galerisi´nde Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan´ın katılımıyla açıldı.
Ressam Esma Kudar´ın Maya ve Şaman ağırlıklı Viking sembollerini resmettiği 3. kişisel sergisi, sanatseverler tarafından yoğun ilgi gördü. Sergi, Ressam Esma Kudar´ın eserleriyle ilgili yaptığı tanıtıcı sunumla başladı.
16 yıldır sembollerle ilgilendiğini, 7 yıldır da sembolleri resmettiğini söylen Ressam Esma Kudar, ?Grafiksel ve rölyef görüntüsünde, biraz değiştirdiğim pentür tekniğiyle resimlerimi yapıyorum. Tuval tasarımlarım özgün ve onaylı. Halatlar, semboller ve sayıları resimlerimde anlam bütünlüğü oluşturacak şekilde bir arada kullandım. Çünkü sayılarında sembollerde bir yeri ve anlamı var.? diye konuştu. Çocukluğundan beri sergilerin ve sanatın içinde bulunduğunu, 7 senede 41 serginin küratörlüğünü yaptığını, 3 senedir Azerbaycan Ressamlar Birliği ile ortak projeler hazırladığını anlatan Kudar, ?Bu sergide amacım sadece resim yapmak değil, insanlara kültürel anlamda bir şeyler de kazandırmak. Bu nedenle bu sergiyi sembol kültürü olarak lanse ediyorum. Bugün beni yalnız bırakmayan herkese özellikle de Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan´a destekleri ve ilgisi için çok teşekkür ediyorum.? dedi.
Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Ressam Esma Kudar´ın Edremit için önemli bir değer olduğunu belirtti.
Haber Merkezi
  • Cumartesi 22.5 ° / 10.9 ° Bulutlar
  • Pazar 18.7 ° / 11 ° kırık bulutlar
  • Pazartesi 15.9 ° / 6 ° kırık bulutlar