Bugün, 20 Ocak 2022 Perşembe

Sağlık Bakanlığı açıkladı: Balıkesir maalesef ilk üçte!

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan vaka sayıları haritasına göre Balıkesir'in vaka sayısına göre en yüksek 3. il olduğu görüldü.

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan vaka sayıları haritasına göre Balıkesir'in vaka sayısına göre en yüksek 3. il olduğu görüldü. 

Salgının, vaka yoğunluğu ile devam ettiği İlimizde sık sık uyarılarda bulunan Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, bugünkü paylaşımında yine 'Aşı ve Tedbir' dedi. 

Aşı sırası geldiği anda hemen sağlık kuruluşlarına gidilmesini her fırsatta hatırlatan Vali Şıldak, bununla birlikte tedbirlere de dikkat edilmesi gerektiğine vurgu yaptı. 

Salgına karşı mücadelede destek, dikkat ve duyarlılık beklediği yönünde paylaşım yapan Vali Şıldak "Sevgili Hemşerilerim, Salgın vakalarının en yüksek olduğu 3 ilden biri Balıkesir. Bu olumsuz tabloya hep birlikte son vermemiz gerekiyor" sözleriyle Balıkesirlilere seslendi. 

Salgının sona ermesinde tedbirlere uymakla birlikte aşılamanın da hayati önem taşıdığını her mecrada söyleyen Vali Şıldak paylaşımında,"Ancak TEDBİR ve AŞI ile sonuç alabileceğimizi biliyoruz. Bütün vatandaşlarımızdan dikkat ve duyarlılık bekliyorum..." diyerek sözlerine ekledi. 

Haber Merkezi
  • Perşembe 8.4 ° / -1.2 ° Açık hava
  • Cuma 8.8 ° / 5.4 ° bulutlu bulutlar
  • Cumartesi 6 ° / -1.4 ° Heavy snow