Bugün, 20 Ocak 2022 Perşembe

TBMM Başkanı Şentop Balıkesir’e geliyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, bir dizi program için 5 Kasım Cuma günü Balıkesir'e geliyor.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, bir dizi program için 5 Kasım Cuma günü Balıkesir'e geliyor. 

AK Parti Milletvekili Av. Adil Çelik, beraberinde Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir ile TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop'a ziyarette bulundu. Hukuk Fakültesi'nin açılışı ve Hasan Basri Çantay Gazetecilik Ödül Töreni’ne şeref konuğu olarak katılması için Balıkesir'de davet etti. 

TBMM'deki Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Milletvekili Çelik, Anayasa Hukuku Hocası Şentop’un Hukuk Fakültesi’nin açılışını yapmasının ayrı ve değerli bir anlamı olduğunu dile getirirken, Demir de, cemiyetin faaliyetleri ve Hasan Basri Çantay hakkında bilgilendirme yaptı. 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kuva-yi Milliye’nin bayraklaşan kentleri arasındaki Balıkesir'de bulunmaktan onur duyacağını ifade etti. 

5 Kasım Cuma günü Balıkesir'de olması beklenen TBMM Başkanı Şentop, Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) bünyesinde yeni kurulan Hukuk Fakültesi'nin açılışını yapacak, ardından Gazeteciler Cemiyeti'nin 60.Kuruluş Yılı Etkinlikleri kapsamında Hasan Basri Çantay Gazetecilik Ödül Töreni’ne katılacak. 

Bu arada ziyarette Şentop'a, Balıkesir’in TBMM 1. Dönem Milletvekili, yazar, şair, gazeteci, Kuva-yi Milliyeci, İslam Alimi ve fikir adamı Hasan Basri Çantay'ın her yönüyle ele alındığı, İlahiyat Fakültesi’nce hazırlanan ve Altıeylül Belediyesi’nce basımı yapılan 2 ciltlik eser ile Balıkesir Kolonyası ve zeytinyağı takdim edildi. 
Anahtar Kelimeler: Başkanı Şentop Balıkesir’ geliyor
  • Perşembe 8.4 ° / -1.2 ° Açık hava
  • Cuma 8.8 ° / 5.4 ° bulutlu bulutlar
  • Cumartesi 6 ° / -1.4 ° Heavy snow