Bugün, 20 Ocak 2022 Perşembe

“Tekirdağ 59” denizde

“Balıkesir 10”dan sonra, “Tekirdağ 59” dün düzenlenen törenle denize indi.

S.S. Erdek Deniz Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi yönetim kurulu tarafından Yalova Türkoğlu tersanesinde inşa ettirilen ve 60 Milyon liraya mal olan Türkiye'nin ikinci büyük Ro-Ro yolcu gemisi denize indirildi.            
8 gemi ile Erdek, Avşa-Marmara- Tekirdağ hattı Ro-Ro taşımacılığını üstlenen "S.S. Erdek Deniz Taşıyıcılar Kooperatifi", Yalova Türkoğlu tersanesinde 17 aydır yapımı süren Türkiye'nin ikinci en büyük Ro-Ro gemisini törenle denize indirdi.
Yalova Türkoğlu tersanesinde hazırlanan törenle denize indirilen 1800 gross tonluk devasa Tekirdağ 59 Ro-Ro 60 milyon liraya mal oldu.
Aralık ayı sonunda Bandırma-Ambarlı hattında sefer yapacak. 45 TIR kapasiteli, Tekirdağ 59 Bandırma'dan Ambarlı'yı 3,5 saatte kat edecek. 100 metre boy, 22 metre genişliği bulunan devasa Ro-Ro, “Tekirdağ 59” için açıklamada bulunan kooperatif başkanı Tuncay Aksoy, dünya deniz ticaretinde taşımak kadar, ulaşımdaki zaman sürecinin de önemli olduğunu, kooperatif filosuna katılan yeni Ro-Ro'nun mevcut hattın ulaşım süresini de azaltacağını kaydetti.
Kooperatif, 2015 yılında “Balıkesir 10” isimli Türkiye’nin en büyük Ro-Ro feribot gemisini denize indirmişti.
Haber Merkezi
Anahtar Kelimeler: “Tekirdağ denizde
  • Perşembe 8.4 ° / -1.2 ° Açık hava
  • Cuma 8.8 ° / 5.4 ° bulutlu bulutlar
  • Cumartesi 6 ° / -1.4 ° Heavy snow