316844929
Bugün, 28 Mayıs 2022 Cumartesi

Terkoğlu ve Pehlivan, tarikatlara dikkati çektiler

Gazeteci Yazar Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan, “Bandırma 3. Kitap Günleri” kapsamında bir söyleşiye katıldıktan sonra kitaplarını imzaladılar.

Gazeteci Yazar Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan, “Bandırma 3. Kitap Günleri” kapsamında bir söyleşiye katıldıktan sonra kitaplarını imzaladılar.
Barış Terkoğlu, son yıllarda, devlet içindeki tarikatların yuvalanmasına dikkati çekerek, “Jandarma teşkilatı ve Sağlık Bakanlığı’nda ‘Menzil Tarikatı’ örgütlendi” dedi.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da “İskender Paşa Tarikatı” mensubu olduğunu öne süren Terkoğlu, “FETÖ’nün ülkemizin başına açtığı dertlerin yaraları daha sarılmamışken, şimdi de başka tarikatlar devletin içine yerleştirildi” diye konuştu.
Terkoğlu, “Tarikatlarla mücadele AKP’ye bırakılmayacak kadar ciddi bir iştir” değerlendirmesinde bulundu.
Konuşmasına, “Ben bir Cumhuriyet çocuğuyum. Cumhuriyete çok şey borçluyum” diyerek başlayan Barış Pehlivan ise ülkemizde yaşayan vatandaşlar arasındaki eşitsizliğe dikkati çekti. AKP iktidarının “imtiyaz düzeni” kurduğuna dikkati çeken Pehlivan, “Bu imtiyaz düzeni cumhuriyete atılan bir çelmedir, tekmedir. Bugün cumhuriyet düzeni saldırı altındadır. Ülkemizde cumhuriyet çökerse barış olmaz. Şeriat düzeni gelen tüm ülkelerde huzurdan söz edilemez. Cumhuriyetimizi düştüğü yerden yeniden ayağa kaldırmak için mücadele etmeliyiz” diye konuştu.
Çok kalabalık bir topluluğun izlediği söyleşinin ardından Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan’a plâketlerini verdi.
Haber : Önder Balıkçı
  • Cumartesi 29 ° / 15.7 ° Bulutlar
  • Pazar 28.9 ° / 17.2 ° Dağınık bulutlar
  • Pazartesi 29.8 ° / 15.3 ° Bulutlar