Turan Gün “Erdek Belediyesi, kötü yönetiliyor”
Gün, sistemi çökmüş bir belediyenin ayağa kaldırılması için kendisine destek verilmesini istedi.
Tarih: 13.3.2019 12:06:36/ 1141okunma / 1yorum

AK Parti Erdek Belediye Başkan adayı Turan Gün, sistemi çökmüş bir belediyenin ayağa kaldırılması için kendisine destek verilmesini istedi.
AK Parti Erdek Belediye Başkan adayı Turan Gün, AK Parti Balıkesir Milletvekili Mutlu Aydemir ve partisinin ilçe teşkilatı ile birlikte yerel seçim çalışmalarını Tatlısu Kırsal Mahallesi ziyareti ile sürdürdü.
Cumhur İttifakı AK Parti Erdek Belediye Başkan adayı Turan Gün´e destek olmak üzere sık sık ilçemize gelen AK Parti Milletvekili Aydemir Erdek´te ziyaret ettiği partisinin seçim bürosunda AK Parti Erdek İlçe Teşkilatı, AK Parti Erdek Belediye Başkan adayı Turan Gün, Erdek Belediye Meclisi´ne AK Parti listesinden aday isimler ile partilileri tarafından karşılandı.
Seçim bürosunda bir süre yapılan sohbetin ardından Milletvekili Aydemir, Belediye Başkan adayı Gün ve partilileri Erdek İlçesi´ne bağlı Tatlısu Kırsalı´na gitti.
Tatlısu Kırsal Mahallesi´nde, esnaf, vatandaş ve ev ziyaretlerinde bulunan Milletvekili Aydemir ve beraberindeki hayet, mahalle sakinlerinden “Hizmet ve Gönül Belediyeciliği”ne destek olunmasını isterken, AK Parti Erdek Belediye Başkan adayı Turan Gün´de projelerini anlattı. 

Tatlısu ziyareti sonrası, Milletvekili Aydemir ve beraberindeki heyet, Erdek Gıda Tarım ve Orman Müdürlüğü´ne giderek, kurum müdürü ve çalışan personel ile bir araya gelip, çalışmalarında başarılar diledi.
Dün akşam da Erdek Kanava Bölgesi sakinleriyle buluşmak üzere Seyitgazi Tepesi girişinde yer alan bir çay bahçesine geçen Milletvekili Aydemir ve beraberindeki partililer, kendilerini çay bahçesinde bekleyen mahalle sakinleriyle yerel seçimlerle ilgili karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.
Toplantının açılış konuşmasını yapmak üzere söz alan AK Parti Erdek Belediye Başkan adayı Turan Gün, kendisini tanıttıktan sonra tüm katılımcılara teşekkür etti.
Konuşmasına, Erdek Belediyesi´nin kötü gidişatını anlatarak başlayan Turan Gün, personeline 17 aydır maaş veremeyen bir kurumun sistemini çökmüş bir sistem olarak niteledi.
Çökmüş bir sistemin bir şekilde ayağa kaldırılması gerektiğine vurgu yapan Turan Gün, “Çöp sorunu da aynı şekilde. Belediye de ihaleler 10 yıllığına yapılmaya başlandı. Erdek Belediyesi kendini çeviremez hale geldi. Buna bir pansuman gerekiyor. Bazı şeyleri değerlendirirken diğer belediyelere de bakmak lazım. Burada mı bir şeyler yürümüyor yoksa başındaki mi yürütemiyor? diye düşünmek lazım. 35 bin nüfuslu bir ilçe belediyesinin 55 milyon lira bütçesi var, ama 255 milyon lira da borcu var. İçerisine girince borç belki de 300 milyon lirada çıkabilir. Buna eşdeğer komşu ilçemiz Gönen var, ben size orayı örnek göstermek istiyorum. 75 bin nüfuslu olan bu ilçenin 57 milyon lira bütçesi var, yani eşdeğer bütçeyle iki katı nüfusa hizmet ediyor. Buna karşılık 4 milyon lira borcu, kasasında ise 1,5 milyon lira parası var. Bu arada yapılan hizmetler ise ortada. Bakıyorum bizde bir borç var ama yapılan bir hizmette göremiyorum. Yapılan tek hizmet disko. Bir restaurantımız vardı, burayı da Balıkesir Büyükşehir Belediyesi´ne yıkarak teslim etti. Sanki babasının parasıyla yaptı burayı. Anfi tiyatro, hamam, balıkçı lokalini de yine aynı şekilde yıktı. İşletmecilik herkesin harcı değildir. Adam kendi servetini de bitirdi, kendisi ‘BATIRIM´ uzmanı nereye elini atsa batırıyor. Personelinin 17 aylık alacağı varken, doğalgaz açılışı adı altında lüzumsuz masraflar yaptı. Yazıktır günahtır. Geçen gün belediye personelinin çocuğu babasından 5 lira harçlık istemiş, ancak babası çocuğuna harçlık verecek parası olmadığı için kendisini lavaboya kilitlemiş. Kendinizi o insanların yerine koyun. Karşımızda gerçekten acı bir tablo var. Yapamıyorsan bırak arkadaş, yapan gelsin. Bu halk 15 sene onları gördü, 5 senede bizi görün eğer yapamıyorsanız bize de çek git dersiniz, bizde özür diler çeker gideriz. Başkanlık meslek değil hizmettir. Arkadaşın 223 tane projesi varmış. Yahu 17 aydır maaş ödeyemeyen bir belediye başkanının ne projesi olabilir? anlamış değilim. Bizim 5-6 tane ana projemiz var. Bizler inşallah Büyükşehir Belediyesi ile beraber bu seçimi alacağız ve projelerimizi gerçekleştireceğiz.” dedi.
Kendisinin yanı sıra Balıkesir Büyükşehir Belediyesi için de Cumhur İttifakı AK Parti adayına destek beklediğinin altını çizen Turan Gün, “Bizler paranın kıymetini bilen tasarruflu insanlarız. Erdek´in böyle insanlara ihtiyacı var. Bakın Migros´tan Kanava´ya giden yol kenarındaki otopark fikrini 2009-2014 arası belediye başkanlığı yapan Hüseyin Aysan´a ben önerdim. Bu yolun sağ tarafları otopark olarak kullanıyor araçlar park ediyordu. Bir gün ufak bir çocuğun topu yola kaçtı. Kaçan topunu almak üzere aniden yola koşan çocuk, yol kenarına park eden araçlar yüzünden karşıdan gelen otomobili görmeyince çocuk otomobilin altında kalıyordu. Allah´tan ufak çocuk gelen arabayı son anda fark etti de durdu, yoksa facia kaçınılmaz olacaktı. Ben gördüğüm bu manzara karşısında şoka girdim ve çözüm ürettim. Diyeceğim o ki, çözüm üretmek lazım, boş işlerle uğraşmamak lazım. Erdek 15 sene kaybetti kaybedecek bir dakikası dahi yok. Bizler hükümetin gücüyle Erdek´e hak ettiği değeri vermek istiyoruz. Bunun içinde sizlerden destek bekliyoruz. Siyasi görüşünüz ne olursa olsun, ortak değerimiz Erdek, Kapıdağ ve Adalar olsun." diyerek konuşmasını sonlandırdı.
AK Parti Balıkesir Milletvekili Aydemir ise Turan Gün´ün Erdek halkı için kaçırılmayacak bir fırsat olduğunu söyleyerek, verdiği sözlerin ve projelerinin hükümet olarak yanında olacaklarını açıklarken, Hizmet ve Gönül Belediyeciliği için Cumhur İttifakı AK Parti Erdek Belediye Başkan adayı Turan Gün ve ekibine destek verilmesini istedi.
Haber: Tuncay Ertan-Bülent Özgü

Video Tarihi: 13.3.2019 12:06:36
Kaynak: YENİ ERDEK

Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
sedat önder
14.3.2019 11:27:02
Yerel yönetimlerin bütünde uygulanan idare şekli ile farklı bir tarafı olduğu kabul edilir. Bunun içindir ki, yerelde, kişiye oy verilir. Ancak, Erdek gibi, yıllarca siyasetin kişiselleştirildiği yerlerde sonuç beklentileri karşılamaz. Küçük ve kısır çıkarlar, düzenin yerleşmesine ve doğrunun hüküm sürmesine engeldir. Bugün Erdek kötü bir imajla anılmaktadır. Ulusal basında yer alacak kadar, telafisi güç hatalar yapılmaktadır. Arabesk düşünce ve siyaset yapma şekli, bilimsel siyasetin uygulanmasına engeldir. Ciddiyetten uzak ve kazanmak için her şeyin mübah olduğunu kabul etmek, yanlış ve çağ dışı davranıştır. Yıllarını boşa geçirmiş, ekonomik zararın küçümsenmeyecek boyutlara ulaşmış olması da ayrı bir gerçektir. Yaşam özür kabul etmez ve anonim olan üç doğru vardır: 1- Kaçan fırsat 2-Yaydan çıkmış ok 3-Söylenen söz, GERİ DÖNMEZ.Saygılar.
Niyazi Kaldı Narlı Mahalesi Muhtarlığına aday
Niyazi Kaldı Narlı Mahalesi Muhtarlığına aday
Erdek Narlı Mahallesi Muhtar Adayı Niyazi Kaldı gazetemizi ziyaret ederek, adaylığını açıkladı.
Balıkesir´de “Eğitim ve Spor” aynı çatıda buluşturuldu
Balıkesir´de “Eğitim ve Spor” aynı çatıda buluşturuldu
Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, kaymakamlar ile bir araya gelerek, Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) Projesi ve Sporda Yetenek 10´la Gelecek Projesi hakkında görüş alışverişinde bulundu.
Kafaoğlu: "Balıkesir´in Şebeke Suyu Sağlıklı"
Kafaoğlu: "Balıkesir´in Şebeke Suyu Sağlıklı"
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Avşa Adası´ndaki deniz suyu arıtma tesisinde yürütülen çalışmaların, Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdare Başkanlığı İçme Suyu Arıtma Tesisleri´nde takip edildiğini açıkladı.
Atamızı saygı, sevgi ve özlemle andık
Atamızı saygı, sevgi ve özlemle andık
Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 80. yıldönümünde ilçemizde törenlerle anıldı.
Marmara-Asmalı Mahallesi´ne çok amaçlı tesis kazandırılıyor
Marmara-Asmalı Mahallesi´ne çok amaçlı tesis kazandırılıyor
Marmara İlçesi Asmalı Mahallesi´ne yapılacak Toplam 4 kattan oluşacak Market, Sağlık Evi, Muhtarlık ve 2 katında Misafirhane olarak kullanılacağı tesisin temeli atıldı.
Erdek´te zeytin hasadı sürüyor
Erdek´te zeytin hasadı sürüyor
Marmarabirlik´e bağlı 162 Sayılı Erdek Zeytin Tarım Satış Kooperatifi, 2018/2019 zeytin alım kampanyasını sürdürüyor.
TCG Amasra mayın gemisi ziyarete açıldı
TCG Amasra mayın gemisi ziyarete açıldı
Erdek´te bulunan Mayın Filo Komutanlığı´na ait TCG Amasra mayın gemisi ziyarete açıldı.
Banvit Gençleri, İstanbul BBSK´nü konuk edecek
Banvit Gençleri, İstanbul BBSK´nü konuk edecek
Basketbol Gençler Ligi B Grubu 4. hafta maçında Banvit, 28 Ekim Pazar günü saat 13.00´te Banvit Kara Ali Acar Spor Salonu´nda İstanbul BBSK´yı konuk edecek.
MİSYA A.Ş.´den sağlıklı midye üretimi
MİSYA A.Ş.´den sağlıklı midye üretimi
Misya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Görener: “Midye üretimin iyi denetlemeyen devletin büyük vergi kaybı var
Bebek emzirmenin önemine dikkat çekildi
Bebek emzirmenin önemine dikkat çekildi
Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 1-7 Ekim Ulusal Emzirme Haftası nedeniyle ilde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında basına bilgi verildi.
Sel felaketinden etkilenenlerin sayısı belli oldu
Sel felaketinden etkilenenlerin sayısı belli oldu
Geçtiğimiz günlerde yaşanan sel felaketinin ardından Erdek´te hasar belirleme çalışmaları sonuçlandı.
Uysal, kırsal mahalle muhtarlarıyla buluştu
Uysal, kırsal mahalle muhtarlarıyla buluştu
Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, kırsal mahalle muhtarlarını Ayaklı Mesire Alanı´nda organize edilen yemekte ağırladı.
Balıkesir Çamlık Tepesi´ne Atatürk Heykeli dikilecek
Balıkesir Çamlık Tepesi´ne Atatürk Heykeli dikilecek
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Kuva-yi Milliye şehri Balıkesir´e yakışan Atatürk heykelini Çamlık Tepesi´ne kazandıracaklarını söyledi.
KARDEŞ ŞEHİRLERDEN BANDIRMA´YA ZİYARET
KARDEŞ ŞEHİRLERDEN BANDIRMA´YA ZİYARET
9. Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali kapsamında kardeş
Erdek´te coşkulu kurtuluş günü
Erdek´te coşkulu kurtuluş günü
18 Eylül Erdek´in düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıldönümü coşkulu törenlerle kutlandı.
Başkan Zekai Kafaoğlu,
Başkan Zekai Kafaoğlu,
Erdek ve Bandırma´daki yaralar sarılmaya başlandı
Palamut yüzleri güldürüyor
Palamut yüzleri güldürüyor
Marmara denizinde balık bereketi yaşanıyor.
Dursunbey´de Derya Uluğ ve Bahadır Tatlıöz İzdihamı
Dursunbey´de Derya Uluğ ve Bahadır Tatlıöz İzdihamı
Dursunbey Belediyesinin Büyük Dursun-beyliler Buluşması Festivali çerçevesinde düzenlediği konsere 30 Bin´e yakın kişi katıldı.
DAHA YEŞİL BALIKESİR İÇİN ÇALIŞIYORUZ
DAHA YEŞİL BALIKESİR İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen refüj yenileme çalışmaları ilçe merkezleri dışında ana yollardaki çalışmalar ile tüm dikkatleri üzerine toplamaya devam ediyor.
“Aşk ve Müzik Festivali”nde renkli etkinlikler var
“Aşk ve Müzik Festivali”nde renkli etkinlikler var
Erdek Belediyesi´nin organizasyonunda düzenlenecek “2. Erdek Zamanı Aşk ve Müzik Festivali”nin programı açıklandı.
Başkan Kayan Ak Parti Zaferini Değerlendirdi
Başkan Kayan Ak Parti Zaferini Değerlendirdi
Ak Parti Erdek İlçe Başkanı Kemal Kayan, Pazar günü gerçekleştirilen ve Ak Parti´nin zaferiyle sonuçlanan Cumhurbaşkanlığı ve 27. dönem Milletvekili seçimlerini gazetemize değerlendirdi.
Mırız´dan Sarı´ya istifa çağrısı
Mırız´dan Sarı´ya istifa çağrısı
Mırız, Sarı´nın” istifa” sözünü tutmasını istedi.
Balıkesir´de koruyucu aile sayısı: 124
Balıkesir´de koruyucu aile sayısı: 124
Balıkesir´de 2017 yılında 124 koruyucu aile bulunduğu açıklandı.
Mecliste Şikayet Tartışması
Mecliste Şikayet Tartışması
Mırız "Biz Ekmekle Oynamayız, Ekmek Veririz"
Kırcı, BSO seçiminde taraf olmadığını açıkladı
Kırcı, BSO seçiminde taraf olmadığını açıkladı
AK Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı “Balıkesir Sanayi Odası seçimlerinde taraf olmam söz konusu değil” dedi.
Erdekspor 3-2 yenildi
Erdekspor 3-2 yenildi
Balıkesir Süper Lig´de mücadele eden Erdekspor, Ayvalık´ta, kümede kalma için çaba harcayan Sakaryaspor´a 3-2 yenildi.
Bandırmaspor´a son dakika şoku: 1-1
Bandırmaspor´a son dakika şoku: 1-1
Silivrispor, bir puanı son anda kurtardı
2018´de kaç gün tatil var?
2018´de kaç gün tatil var?
2018 yılı Ramazan ve Kurban Bayramı´nda kaç gün tatil yapılacak? 2018 yılında hafta sonları ve resmi tatillerle birlikte toplam 116 gün izin yapılacak.
Kendini iple astı
Kendini iple astı
Bandırma Paşabayır Mahallesi 10. Sokakta ikamet eden A.K. (35), sevdiği 1 çocuklu kadınla ailesinin evlenmesine izin vermemesi üzerine ikamet ettiği konutunda kendini asarak intihara teşebbüs etti.
Bu gece Mevlid Kandili
Bu gece Mevlid Kandili
Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) dünyaya geldiği gece olan Mevlid Kandili, bu gece idrak edilecek.
Yeni Erdek Gazetesi
FACEBOOK´TA BİZ

RESMİ İLAN

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Linkler