316844929
Bugün, 28 Mayıs 2022 Cumartesi

Türk Kızılay Erdek Şubesi açıldı

Erdek´te 2017 yılından beri aktif halde bulunmayan Türk Kızılay Şubesi tekrar açıldı.

Türk Kızılay Erdek Şubesi´nin açılışına Erdek Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy, Erdek Emniyet Müdürü Faik Karabaş, Erdek Jandarma Komutanı Halil İbrahim İlanku, Erdek Tarım ve Orman İlçe Müdürü Dilek Işıktaş, Erdek Müftüsü Mehmet Tüfekçioğlu, Erdek Milli Eğitim Müdürü Erbil Camgöz ve vatandaşlar katıldı. 

Türk Kızılay Erdek Şubesi´nin açılışı için düzenlenen törende Erdek Müftüsü Mehmet Tüfekçioğlu tarafından dua okundu. 

Türk Kızılay Erdek Şubesi´nin 4 yıl gibi uzun bir süre sonra yeniden açılmasıyla ilgili katılımcılara hitaben bir konuşma yapan Erdek Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy, Türk Kızılay´ının ihtiyaç sahibi insanların her zaman yanında olduğunu belirterek, ilçede eksikliği hissedilen Türk Kızılay Şubesi´nin Erdek´e hayırlı olmasını diledi. 

Türk Kızılay Erdek Temsilcisi Mustafa İlgen ise törende yaptığı konuşmada; dil, din, ırk ayırımı yapmadan tüm insanlığa hizmet veren Kızılay´ın her zaman yanında olunmasını dile getirdi. 

Filtre ve zekat vermek isteyen vatandaşları Türk Kızılay Erdek Şubesi´ne beklediklerini ifade eden Mustafa İlgen, ?Vatandaşlarımızdan bu gibi hayır kurumlarını boş bırakmamalarını, hayırseverlerden bu derneği desteklemelerini, ellerinden gelen yardımları sunmalarını istiyoruz. Türk Kızılay Erdek Şubesi´nin ilçemize, ülkemize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyorum.? diyerek sözlerine ekledi. 

Başkanlığı´na Mustafa Kırgöz´ün getirildiği Türk Kızılay Erdek Şubesi, ilçemiz Piri Reis Camii bahçesinde bulunan binada hizmet verecek. 

Haber:Tuncay Ertan
  • Cumartesi 29 ° / 15.7 ° Bulutlar
  • Pazar 28.9 ° / 17.2 ° Dağınık bulutlar
  • Pazartesi 29.8 ° / 15.3 ° Bulutlar