Uyuşturucuyla Mücadele Projesi değerlendirildi

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak’ın öncülüğünde 1 yıla yakın süredir yürütülen Uyuşturucuyla Mücadele Projesi çalışmalarına devam ediliyor.

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak’ın öncülüğünde 1 yıla yakın süredir yürütülen Uyuşturucuyla Mücadele Projesi çalışmalarına devam ediliyor. 
Projeyle bağımlı bireylerin uyuşturucuyu bırakmaları ve hayatlarını sağlıklı bir şekilde sürdürmeleri amaçlanıyor. 
Vali Şıldak, Valilik ve Kaymakamlıklar bünyesinde bulunan Açık Kapı Birimlerine başvurarak sürece dahil olan bireyler ve onların aileleriyle sık sık bir araya geliyor ve yakından ilgileniyor.  
Vali Şıldak bugünkü programı kapsamında Uyuşturucuyla Mücadele Projesi'nde görevli personel ile bir araya gelerek değerlendirmelerde bulundu. 
Vali Hasan Şıldak başkanlığında Necatibey Toplantı Salonu’nda, yakın zaman önce Edremit İlçesinde açılan Uyuşturucuyla Mücadele Birimi’nde görevli personelin de yer aldığı toplantıda proje dahilindeki kişiler tek tek değerlendirildi. 
Projenin bağımlı bireyler açısından inişli-çıkışlı olmasının öngörülebildiğini ifade eden Vali Şıldak, projede kalma şartlarında yaşanacak olası sapmalarda kişiler ve aileleriyle irtibat halinde kalınmasının çok önemli olduğunu söyledi. Toplantıya katılan psikolog ve sosyal çalışmacılarla projede yaşanabilecek aksaklıklardaki çalışmaları madde madde değerlendiren Şıldak, İş-Kur kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarında 6 ay süreli istihdam edilen ve kalıcı istihdamı sağlanacak bireylerle ilgili bilgiler aldı. Projenin İl genelinde daha fazla kişiye ulaşmasının sağlanması için neler yapılması gerektiği konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. Projeye olan inancın asla kaybedilmemesi gerektiğini söyleyen Vali Şıldak süreçten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 
Haber Merkezi
  • Pazartesi 15.3 ° / 9.8 ° bulutlu bulutlar
  • Salı 18.4 ° / 8.6 ° Dağınık bulutlar
  • Çarşamba 18.9 ° / 7.8 ° Bulutlar