Bugün, 20 Ocak 2022 Perşembe

Vali Yazıcı, meslek liselerinin önemine değindi

Balıkesir Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün organize ettiği 2023 eğitim vizyonu kapsamında Balıkesir´deki Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin öncülüğünde gerçekleştirilen Mesleki Eğitim Fuarı Esas 10 Burda AVM´de açıldı.

Balıkesir Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün organize ettiği 2023 eğitim vizyonu kapsamında Balıkesir´deki Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin öncülüğünde gerçekleştirilen Mesleki Eğitim Fuarı Esas 10 Burda AVM´de açıldı.
17-20 Nisan tarihleri arasında açık kalacak olan fuarda meslek liseleri kendi branşlarında ürettiği eserleri sergileyecek.
Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan program protokol konuşmaları ile devam etti.
Açılış programında bir konuşma yapan Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir´in kalkınmasının meslek liselerinin atacağı adımlarla olacağını belirtirken şehrin önde gelen kurumlarının öğrencilerinin yanında olduğunu belirtti.
Mesleki eğitimin önemine vurgu yapan Vali Ersin Yazıcı, "Üreten bir Türkiye ve bunların hepsini yapabilmek için nitelikli insan gücüne sahip bir Türkiye. Nerede bu insan gücü? Meslek liselerimizde. Türkiye ihracatını büyütecek olan daha fazla ve daha kaliteli üretecek dünyada söz sahibi olacak olan gençlerin geleceği burada. Meslek liselerimizin öğretmenleri ve öğrencileri bizim en kıymetlilerimiz. Toplumda saygın olabilmek için öncelikle adam gibi adam olmak ardından da işini düzgün yapan insan olmak gerekir. Bizim gençlerimiz meslek liselerinde çok güzel işlere imza atıyor. Ben bu ilin valisi olarak meslek liselerinin % 80-90´ını bizzat ziyaret etmiş öğretmenleri ve öğrencileri ile buluşmuş birisi olarak söylüyorum. Ben sizlere güveniyorum. Bu şehrin geleceği için öncelikle meslek liselerinin doğru hazırlanması gerektiği kanaatindeyim. Bu şehrin sanayisi 5-10 yıl içinde bugünün en az 2-3 katına çıkacak. Buradaki insan gücünü burada stantları olan ya da olmayan meslek liselerimizin öğrencileri dolduracak. Bu şehrin kalkınması tamamen meslek liselerimizin atacağı adımlarla olacak. Şehrin önde gelen tüm kurum ve kuruluşları olarak arkanızdayız sizi seviyoruz siz bizim kıymetlimizsiniz. Fuarda emeği geçen herkesi kutlarım." şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Vali Ersin Yazıcı ve protokol üyeleri stantları tek tek gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Mesleki Eğitim Fuarı 20 Nisan Cumartesi (bugün) ziyaretçilere açık olacak.
Haber Merkezi
  • Perşembe 8.4 ° / -1.2 ° Açık hava
  • Cuma 8.8 ° / 5.4 ° bulutlu bulutlar
  • Cumartesi 6 ° / -1.4 ° Heavy snow