Vali Şıldak yeni bir projeyi daha yaşama geçiriyor

Proje yağmuru ile sosyal devlet şemsiyesi altında toplumun birçok kesimine dokunan Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, toplumsal ve insanî değerlerin güçlenmesinde büyük katkı sunacak olan yeni bir proje daha başlatıyor.

Proje yağmuru ile sosyal devlet şemsiyesi altında toplumun birçok kesimine dokunan Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, toplumsal ve insanî değerlerin güçlenmesinde büyük katkı sunacak olan yeni bir proje daha başlatıyor. 
Bu kapsamda toplumdaki incinebilir bireylerin sosyal, duygusal ve ekonomik yapılarını korumak ve iyileştirmek adına etkin rol ve sorumluluk alan bir anlayışa sahip olan Sosyal Ve Kültürel Bütünleşme Projesinin Tanıtım Toplantısı gerçekleştirildi. Özünde insan odaklı ve dayanışma barındıran bir varoluş hikayesi ile toplumu köklerinden göklere taşıyan ve gönülleri fetheden, köklü geçmişinden aldığı ilhamla beslenen bu yolculuğun Balıkesir durağında milli ve manevi inançları ön planda tutarak başlatılan projede Balıkesir Valiliği öncülüğünde birçok paydaş kurum bulunuyor. 
Balıkesir Valiliği himayelerinde yürütülen projenin paydaş kurumları olan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, İl Müftülüğü, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İşkur İl Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ile gelenekten geleceğe uzanan değerlerin ışığında sonraki kuşaklara güçlü köklü ve dinamik bir dünya bırakılması amaçlanıyor. 
Projenin hedef kitlesini; hoşgörü ve eşitlik ilkeleri çerçevesinde, sosyal hayatın içerisinde kendilerine yer bulmaları sağlanan engelli bireyler ve aileleri, şanlı tarihimizin ölümsüz kahramanlarının emaneti olan şehit yakınları ve gaziler, dün ve bugün arasında köprü olan tecrübeleri ile yol gösteren büyükler, sosyal ve ekonomik desteğe ihtiyacı olan aileler, koruma altındaki çocuklar, evde ve hastanede özel eğitim hizmeti alan öğrenciler oluşturuyor. 
Projenin hedef kitlesindeki bireylerin ve ailelerinin sosyal hayata entegre olmalarını sağlamak, onlara sosyal ve kültürel alanlarda fırsat eşitliği sunmak ve toplumsal alanda güçlenmelerini sağlamak için başlatılan proje ile bir dizi faaliyetin hayata geçirilmesi hedefleniyor.  
Haber Merkezi
Anahtar Kelimeler: Şıldak projeyi yaşama geçiriyor
  • Çarşamba 8.9 ° / 3 ° kırık bulutlar
  • Perşembe 14.7 ° / 3.2 ° Bulutlar
  • Cuma 16.3 ° / 7.9 ° kırık bulutlar