Vali Şıldak’ın hedefi: Güvenli okul güvenli gelecek

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak başkanlığında, 2021-2022 eğitim- öğretim döneminde okulların güvenlik seviyelerinin en üst noktada tutulması amacıyla “Güvenli Okul-Güvenli Gelecek” Projesi kapsamında alınan tedbirlerin görüşüldüğü t

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak başkanlığında, 2021-2022 eğitim- öğretim döneminde okulların güvenlik seviyelerinin en üst noktada tutulması amacıyla “Güvenli Okul-Güvenli Gelecek” Projesi kapsamında alınan tedbirlerin görüşüldüğü toplantı gerçekleştirildi. 
Valilik Kocaseyit Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıda, İl genelindeki okullarda güvenli ortamın sağlanmasına yönelik önleyici ve koruyucu tedbirlerin artırılmasına yönelik konular ele alındı. İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığının kendi yetki alanlarında olan her kademedeki okulda gerek okul içi ve gerekse okul çevrelerinde emniyet ve asayişin sağlanması için uygulamada olan mevcut tedbirlerle ilgili sunum yapılarak bilgi verildi. Bunlara ilave olarak öğrencilerin güvenliğini temin edecek ilave tedbirlerle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. 
Toplantıda, “Güvenli Gelecek- Güvenli Okul” Projesi kapsamında yürütülen tedbirlerin arttırılmasına yönelik planlanan çalışmalar görüşüldü. Okullarda güvenliğin temini için sabit olarak güvenlik personelinin görevlendirilmesi, okul giriş ve çıkış saatlerinde güvenliğin sağlanması adına kolluk görevlilerinin hazır bulunması, okul çevresinde uyuşturucu madde ve açık sigara satışının önüne geçilmesi şeklinde birçok konu ele alındı. 
Haber Merkezi
 
  • Salı 15.8 ° / 7.5 ° Hafif yağmur
  • Çarşamba 11.2 ° / 4.7 ° bulutlu bulutlar
  • Perşembe 14.2 ° / 4.6 ° Dağınık bulutlar