Bugün, 20 Ocak 2022 Perşembe

Yağışlı hava kazaları da beraberinde getirdi

Erdek-Bandırma karayolunda, özellikle yağışlı havalarda çok sayıda trafik kazası meydana geliyor.

Erdek-Bandırma karayolunda, özellikle yağışlı havalarda çok sayıda trafik kazası meydana geliyor.

Erdek – Bandırma karayolunda meydana gelen 4 ayrı kaza da ölen ya da yaralanan olmazken, araçlarda maddi hasar meydana geldi.

İlk kaza Erdek-Bandırma yolu Düzler Mevkii sinyalizasyon ışıklarında meydana geldi. Havanın yağışlı olması nedeniyle kayganlaşan yolda duramayan araç önündeki 16 SP 510 plakalı kamyonete çarptı. Araçta sıkışan sürücü çevredeki vatandaşlar tarafından kurtarılırken, sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Ardından yine Erdek’ten Bandırma’ya gitmekte olan 3 araç, muhtelif saatlerde yağış nedeniyle aynı yerde virajı alamayarak şarampole uçtu. Araçlar şarampole uçarken, şoförleri ise yara almadan kendi imkanlarıyla araçlarından dışarı çıktı. Kazalardan bir diğeri de Erdek’ten Bandırma istikametine seyreden bir araç, yağış nedeniyle virajı alamayarak şarampole uçtu. 10 PJ 569 plakalı aracın şoförünün, kaza sonunda aracından burnu bile kanamadan çıkması büyük şanstı. Kazalar nedeniyle yolda trafik bir süre kontrollü olarak seyretti. Diğer yandan bu virajda gün geçmiyor ki trafik kazası meydana gelmesin serzenişinde bulunan sürücüler,

Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün bu bölgede acilen iyileştirme çalışmalarını başlatması için göreve davet ettiklerini belirttiler. 
Haber : Önder Balıkçı-Tuncay Ertan
  • Perşembe 8.4 ° / -1.2 ° Açık hava
  • Cuma 8.8 ° / 5.4 ° bulutlu bulutlar
  • Cumartesi 6 ° / -1.4 ° Heavy snow