AK Parti Milletvekili Sema Kırcı´ya açık mektup
Geçtiğimiz günlerde bölgemizi ziyaret etmişsiniz.
Tarih: 16.8.2017 17:55:42 / 5053okunma / 0yorum
Y. Mehmet Akif ERTAN

Geçtiğimiz günlerde bölgemizi ziyaret etmişsiniz.
Etmişsiniz diyorum, çünkü sizlerin bölgemizi ziyaret edeceğinize yönelik haber bizlere bildirilmediğinden sosyal paylaşım sayfalarındaki haberlere şöyle bir göz atarak öğrendim.
Sayın vekilim, ilçemize gelerek, bir dizi incelemeler de bulunmuşsunuz. Çok güzel. Fakat gelişiniz ile ilgili AK Parti Erdek İlçe Başkanlığı tarafından biz basın mensuplarına yine haber verilmedi.
Sizin, ilçemize daha önceki gelişlerinizde de çağrılmadığımız için sözlü olarak AK Parti Erdek İlçe Başkanı Kemal Kayan´a biz basın mensuplarına neden haber verilmediği sorusunu sorduğumuzda bize verilen cevap; sizin gelişinizin ani olduğu, bırakın basın mensuplarına, partisindeki yönetim kurulu üyelerine bile haber verilmediği yönünde olmuştu.
Bu gelişmelerden sonra, bizim aklımıza gelen soru şu oldu: Sizin bölgemizde yürüttüğünüz çalışmaların kamuoyuna duyurulmaması için basın mensuplarının gelmemesini siz mi istiyorsunuz?
Sayın vekilim, biz basının görevini sizlere bir kez daha hatırlatmakta yarar görüyoruz;
Basın mensuplarının en önemli görevleri, gücünü halktan alarak, tarafsız ve bağımsız bir şekilde haber ve yayın yapma, toplumu doğru bilgilendirme, elde ettiği haber ve bilgileri kamuoyuna objektif, ahlaki ve ilkeli bir biçimde yansıtma ve toplumu aydınlatmalarıdır.
Şükürler olsun ki, biz kurulduğumuz ilk günden bu yana üstlendiğimiz görevimizi layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz.
Bizler de sizlerle gezip, AK Parti iktidarının Erdek´e yapmış olduğu yatırımları yerinde görüp, gazetemiz ve internet sitemizde yer verip okuyucularımızı bilgilendirmek isterdik.
Fakat basını umursamaz tavrınız bizleri çok üzüyor. Bizler, bugüne kadar sadece sizden gelen haber bültenlerine yer verebiliyoruz.
Belki bugün, belki de yarın, sizin basın danışmanınız bölgedeki tüm gazetelere yine haber bülteni ile resim yollayıp haber olarak değerlendirmemiz istenecek!
Balıkesir´de Güney Marmara Bölgesi´ni temsil eden AK Parti Milletvekili olarak sizin bu davranışınızı hiç hoş bulmadığımızı belirtmek istedim.
Erdek´teki AK Partinin sayın Kayan´a teslim edilmeden önceki AK Parti Erdek İlçe Başkanlık görevini üstlenen tüm başkanlar tarafından tüm etkinlikler için biz basın mensuplarına daha önceden haber verildiğini, yine muhalefet partilerinden CHP Balıkesir milletvekillerinin Erdek ziyaretleri öncesinde biz basın mensuplarının bilgilendirildiğini şahsınıza bildirmek isterim.
Allah yolunuzu açık etsin!

Anahtar Kelimeler: Parti, Milletvekili, Sema, Kırcı, açık, mektup
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
Erdek´te turizm mi? Güldürmeyin beni! (16 Temmuz 2020 - Perşembe)
Siyasiler, Çakıllıları üzdü! (03 Eylül 2019 - Salı)
Edip Ağa sonunda tarafını belli etti (20 Ağustos 2019 - Salı)
Gazetecilik ve mesleki sorumluluk (31 Temmuz 2017 - Pazartesi)
Erdek sevdalısı kim? (06 Eylül 2016 - Salı)
GÖRMEZDEN GELEMEYİZ (04 Kasım 2015 - Çarşamba)
Manşetimizi size mi soracağız? (23 Haziran 2015 - Salı)
Ne olacak Erdek’in hali? (13 Mayıs 2015 - Çarşamba)
Sayfa:
Yeni Erdek Gazetesi
FACEBOOK´TA BİZ

RESMİ İLAN

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
NÖBETÇİ ECZANE

eczane