AK Parti vefaya önem veren partidir
Tarih: 27.3.2018 19:19:15 / 725okunma / 0yorum
Bülent Özgü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın halkın beklentileri doğrultusunda başlattığı AK Parti´deki yenilenme ve değişimim ardından ilçemizde, partimizdeki birlik ve beraberliğin sarsıldığını görmek şahsımı derinden üzmeye başlamıştır.
AK Parti teşkilatlarında görev alacak kişilerin, şunun bunun adamı değil, davanın ve milletin adamı olması şarttır.
Milletin adamı olmayan ve bulunduğu yerde halkımızın tamamını kucaklayamayan hiç kimse AK Parti´de yöneticilik yapamayacağı gibi makam mevki hesabında olmamalıdır.
Dava nedir? Reis´imizin sık sık tekrarladığı gibi; “Büyük Türkiye ve İslam dünyası davasıdır.” Bazıları ‘dava´ derken kişisel koltuğu anlıyor, kendi grubunu anlıyor.
Reis ne diyor? “Milletimizin bizden beklentilerini karşılayabilecek donanıma ve dinamizme sahip arkadaşlarımızla yolumuza devam edeceğiz. Kardeşlerim; koltuklara getireceğimiz arkadaşların isimleri değil o isimlerin halkla iletişimi nasıl aslolan bu.” diyor.
Son zamanlarda vefa adıyla düzenlenen etkinliklerle, giderek artan mağdurları, gönlü kırıkları, küskünleri yeniden kazanabilmek amaçlanıyor.
Kuruluşundan bu yana AK Parti içinde görev alan, Reis´imize sonuna kadar bağlı, onun arkasından yol alan neferlerden biri olarak partimizin davasına gönül verdiğimiz yıllarımızı da teşkilatlarda geçirdiğimiz için kuralları ve teamülleri iyi biliriz. O yüzden asla Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız ile parti genel merkezimizin aldığı kararlara isyan etmeyiz, yeni oluşumlar içinde olmayız. Partimizin vefaya, emeğe önem verdiğini de biliriz. Ülkemizin birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğu anda bu ülkeyi yöneten parti içinde farklı oluşum ve arayışlar amacının dışında farklı kulvarlara rahatlıkla çekileceği için siyaseten en doğru olanı parti sorunlarını içeride en asgari düzeyde çözüp, dışarıya taşımamaktır.
AK Parti; Türkiye´nin omurgası olarak büyük bir sorumluluk altında. Ülke, millet ve İslam dünyası, yaşadığı sorunlara karşı çözüm beklediği gibi Mart 2014´ten beri baş aşağı giden ilçemizin çözüm beklediğini de biliyoruz.
Sonuç olarak; AK Parti “Ben Olmazsam Olmaz´” anlayışı sırtında taşıyacak siyasi parti olmayıp, partililerimize sağduyulu davranmalarını tavsiye ediyorum.

Anahtar Kelimeler: Parti, vefaya, önem, veren, partidir
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
Yaşar Ceyhun Mırız (29 Mart 2018 - Perşembe)
Kendini Aslan sanan Sırtlan: Beşar Esad (29 Ocak 2018 - Pazartesi)
Helal olsun Patrik Bartholomeos´a (29 Aralık 2017 - Cuma)
Esnaf Odası´na Başbakan mı seçiyoruz? (27 Aralık 2017 - Çarşamba)
Sayfa:
Yeni Erdek Gazetesi
FACEBOOK´TA BİZ

RESMİ İLAN

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Linkler