Anlayan beri gelsin!
Manyas İlçesi Hükümet Caddesi başta olmak üzere camilerin giriş kapıları ve İmam-Hatip Ortaokulunun duvarlarına Manyas...
Tarih: 6.7.2017 23:30:37 / 757okunma / 0yorum
Süleyman ÖZAYDIN

Manyas İlçesi Hükümet Caddesi başta olmak üzere camilerin giriş kapıları ve İmam-Hatip Ortaokulunun duvarlarına Manyas İmam-Hatip Ortaokulu tarafından TEOG (Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş) sınav sonuçları ile ilgili afiş ve pankartlar asıldı.
Ben öncelikle burada isimleri yazılı öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Ancak biz geçtiğimiz haftalarda İmam-Hatip Ortaokulu Müdürü´nün bilgileri ışığında bir haber yaptık. Haber sonrası Akçaova Ortaokulu Müdürü beni arayarak bu haberde bir yanlışlık olduğunu, kendilerinin iki öğrencisinin iki sınavdan aldığı puanının daha fazla olduğunu söyleyerek bize uyarıda bulundu. Bizim yazdığımız haberde ki bilgiler de ve bastırılan afişler de İmam-Hatip Ortaokulu öğrencisi Süeda Altunç´un 2. TEOG sınavında Manyas 1. ve Türkiye birincisi olarak belirtiliyordu. TEOG2 sınavlarında ülke çapında 4742 öğrenci 120 sorunun tümünü doğru cevaplayarak birinci olmuştu. Süeda kardeşimiz de bu 4742 öğrenciden biriydi.
Asıl olan ise geçtiğimiz günlerde açıklanan okul puanları, TEOG 1 ve 2 sınav sonuçları ile yapılan hesaplamalar sonrası öğrencilerin yüzdelik dilimleri ortaya çıktı. Bence öğrencilerimizin bundan sonra devam edeceği okul tercihleri bu sonuçlar ve yüzdelik dilimlerine göre şekillenecek. Mesela Atatürk Ortaokulu´ndan bir öğrencimizin birinci ve ikinci TEOG sınavlarının ikisinde de 119 doğru cevap verdiği, yine Akçaova Ortaokulu´ndan iki öğrencinin her iki sınavda da yüksek oranda doğru cevap vererek ilçe genelinde üst sıralarda yer aldığı bilgileri geliyor.
Kısacası kafalarımız karıştı, net sonuç ise sanırım bu hafta içinde öğrencilerinin yüzdelik dilimlerinin belli olmasından sonra belli olacak. Beklentimiz ilçe genelinde sonuçlar netleştikten sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bu öğrencilerimizi bir şekilde kamuoyu ile paylaşır da kafalarda ki sorular da net cevap bulmuş olur. Tüm öğrencilerimize başarılı bir gelecek diliyorum.
Sevgiyle kalın.

Anahtar Kelimeler: Anlayan, beri, gelsin
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
Emniyet Kemeri (17 Ocak 2019 - Perşembe)
Huzur ve Güven (29 Aralık 2017 - Cuma)
Basın toplumun müşterek sesidir (13 Ekim 2017 - Cuma)
Değermiy di? (31 Ağustos 2017 - Perşembe)
Üretmek ve sigorta (10 Ağustos 2017 - Perşembe)
Manyas usulü yaya kaldırımı işgali (22 Temmuz 2017 - Cumartesi)
Termal Su ve Huzur Evi (12 Temmuz 2017 - Çarşamba)
Bu sorumsuzluğa artık bir son verilsin! (05 Temmuz 2017 - Çarşamba)
Kentin giriş ve çıkışı çok önemli (06 Haziran 2017 - Salı)
Uzman Doktor yoksa vur kilidi kapıya! (30 Mayıs 2017 - Salı)
Sağlık Bilinci (08 Nisan 2017 - Cumartesi)
Hobi Bahçeleri oluşturmak (24 Mart 2017 - Cuma)
YÜREĞİ BU KENT İÇİN ATANLAR (28 Ocak 2017 - Cumartesi)
Gün Birlik Olma Günüdür (28 Aralık 2016 - Çarşamba)
Sayfa:
Yeni Erdek Gazetesi
FACEBOOK´TA BİZ

RESMİ İLAN

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Linkler